نیمی از صنف های تولیدی و خدماتی استان تهران مجوز ندارند

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه یکشنبه سید حسین هاشمی استاندار تهران در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر این استان در زمینه های مختلف صادراتی با اشاره به ظرفیت های مهم اقتصادی استان تهران اظهار داشت: صادرکنندگان و کارآفرینان توانمندی در استان تهران فعال هستند که با وجود شرائط تحریم به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده اند.

وی افزود: در سال گذشته بیش از ۱۲/۴ میلیارد دلار محصولات تولیدی از استان تهران صادر شده که توانمندی و ظرفیت های موجود در این استان بالاتر از وضعیت کنونی است.

هاشمی با اشاره به فعالیت حدود ۴۰۰ هزار صنف خدماتی و تولیدی در استان تهران ادامه داد: حدود ۴۰۰ هزار صنف خدماتی و تولیدی در استان تهران مشغول به فعالیت هستند که نیمی از آنان مجوز ندارند.

استاندار تهران با اشاره به برنامه ریزی دولت برای ساماندهی صنایع اضافه کرد: شهرک های صنعتی جدید برای ساماندهی صنایع در حال احداث است و صنایع غیر متمرکز در استان تهران با بیش از ۲۵ سال قدمت باید در شهرک های صنعتی جدید استقرار پیدا کنند.

وی عنوان کرد: این شهرک های صنعتی در مساحتی بالغ بر ۱۰ هزار هکتار در غرب و شرق استان تهران با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال راه اندازی است.

هاشمی یادآور شد: همچنین راه اندازی منظقه ویژه و آزاد اقتصادی به منظور استفاده از ظرفیت های اقتصادی و تولیدی استان تهران در دستور کار است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار