یکی از اهداف سفر پوتین به تهران، بحران سوریه است

روزنامه 'استاندارد' چاپ اتریش در باره سفر 'ولادیمیر پوتین' به تهران و دیدارش با مقامات ارشد ایران نوشت: یکی از اهداف سفر رئیس جمهوری روسیه به ایران، آینده کشور سوریه و جنگ علیه داعش است.

به گزارش «تابناک»، این روزنامه افزود: 'قرار است رئیس جمهوری روسیه در حاشیه سومین اجلاس سران کشورهای عضو مجمع صادر کنندگان گاز با آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران و حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کند.

'پوتین که پیشتر در سال 2007 با رهبر عالی ایران در حاشیه دومین اجلاس سران خزر در تهران دیدار کرده بود، امسال نیز با آیت الله خامنه ای دیدار و مذاکره خواهد کرد'.

استاندارد با نوشتن اینکه 'پوتین برای پیشبرد اهداف روسیه در سوریه به تهران سفر می کند'، ادامه داد: 'بعد از سقوط هواپیمای روسی در صحرای سینا و اعلام دست داشتن داعش در این حرکت تروریستی، پوتین به دنبال نابودی کامل داعش با همکاری ایران است.

' رئیس جمهوری روسیه پیشتر به یگان های عملیاتی این کشور که در حال همکاری با نظامیان سوری برای سرکوب گروه های تروریستی، بویژه داعش هستند، دستور داد از تمامی توان و امکانات خود برای پاکسازی سوریه از وجود تروریست ها تلاش کنند'.

به گفته مقامات روسیه در آخرین اطلاعات اعلام شده، این کشور با نابود کردن 826 موضع دیگر تروریست ها، بویژه داعش و هلاکت 600 تروریست، شمار انهدام مواضع گروه های تروریستی را در سوریه در جریان 55 روز حمله های هوایی و موشکباران دریایی به حدود 5000 هدف رساند.

ولادیمیر پوتین امروز دوشنبه، برای شرکت در نشست سران اوپک گازی راهی تهران می شود.

ایرنا

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار