هلاکت 12 تروریست داعشی در حمله نیروهای پیشمرگ کرد به موصل

یک منبع آگاه در وزارت پیشمرگ کردستان عراق گفت : در اثر حمله نیروهای پیشمرگ به مواضع داعش در نزدیکی سنجار واقع در غرب موصل ، 12تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.

به گزارش «تابناک»، این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود: نیروهای پیشمرگ کرد ونیروهای ائتلاف ،به روستای الشبابیط واقع در 7 کیلومتری شرق شهر سنجار حمله کرده ، 12 داعشی را به هلاکت رسانده وپنج خودروی نظامی آن ها را به آتش کشیدند وپس از آن شمار دیگری از تروریست های داعش به شهر تلعفر واقع در شمال غربی موصل گریختند.

از سوی دیگر تروریست های داعش با حمله به منطقه الخازر واقع در شرق موصل ،چهار تن از نیروهای پیشمرگ را کشتند ودر همین حال حمله نیروهای پیشمرگ کرد با پشتیبانی هوایی نیروهای ائتلاف ضد داعش به خودروی حامل تروریست های داعش در این منطقه ، منجر به کشته وزخمی شدن چند تن از تروریست ها وفرار شمار دیگری از آن ها و در نهایت تسلط نیروهای پیشمرگ بر این منطقه از تمام جهات شد.

داعش ازخرداد ماه سال گذشته تاکنون برخی مناطق را در عراق و سوریه به اشغال در آورده و طی این مدت جنایت های زیادی در این مناطق مرتکب شده است .

این گروهک تروریستی به ساکنان مناطق تحت اشغال خود اجازه خروج نمی دهد ، از آن ها به عنوان سپر انسانی در مقابل حملات نیروهای دولتی استفاده می کند و از سوی دیگر با قوانین خود ساخته خود مشکلات زیادی برای آن ها ایجاد می کند .

اعمال قوانین بسیار سختگیرانه و در تنگنا گذاشتن مردم باعث شده است مردم مناطق تحت کنترل داعش پیوسته از مقام های دولتی برای نجات خود درخواست کمک کنند .

ایرنا

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار