افشای معامله رئیس‌جمهور فراری یمن با القاعده؛ حضرموت مقابل عدن

رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن که به تازگی به عدن بازگشته، با القاعده و داعش وارد معامله شده است و در قبال خروج آنها از عدن، استان حضرموت را به آنها بخشید.

به گزارش «تابناک»، همزمان با بازگشت «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن به «عدن» تحت حمایت نیروهای اماراتی و سایر نیروهای خارجی، استان «حضرموت» شاهد تحولات امنیتی جدیدی بود.

به نوشاه روزنامه «الاخبار»، از بامداد روز گذشته، حملات گسترده‌ای از سوی داعش به مقرهای ارتش در «شبام» و «وادی سرّ» در «القطن» صورت گرفت و طی آن، ده‌ها نیروی وابسته به تیپهای حامی هادی در ارتش کشته شدند.

یک منبع آگاه امنیتی یمن در این‌باره گفت: یک توافق میان هادی و نیروهای اماراتی با القاعده و داعش صورت گرفته که بر اساس آن، وادی حضرموت به داعش و مناطق ساحلی آن به القاعده تحویل شود تا از درگیری‌های احتمالی میان این دو گروه تروریستی، جلوگیری به عمل آید و در مقابل استان عدن کاملا به هادی و طرفداران او تحویل داده شود.

این در حالی است که اخیرا میان داعش و القاعده بر سر اشغال منطقه ساحلی حضرموت درگیری‌های شدیدی روی داده است اما بر اساس این توافق قرار است، نیروهای ارتشی حامی هادی، شهرها، روستاها و مناطق مختلف حضرموت را ترک کنند و این مناطق به داعش سپرده شود اما بخش‌های ساحلی به القاعده داده شود. البته این امر، مشروط به خروج القاعده و داعش از عدن است.

«ضیف الله الشامی» عضو شورای سیاسی در جنبش انصارالله یمن درباره تحولات حضرموت گفت که این تحولات در چارچوب طرح «عدن مقابل حضرموت» است. هادی و طرفدارانش به دنبال ایجاد درگیری میان مردم جنوب یمن و افزایش دامنه فعالیت‌ها و حضور داعش و القاعده به منظور توجیه حضور اشغالگران خارجی در خاک یمن است. در همین راستا نیز، نیروهای امارات در حال حاضر آموزش نیروهای داعش و القاعده را در 4 پایگاه نظامی در حضرموت برعهده دارند.

فارس

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار