خادمان اعزامی به عراق پاک‌سازی شهر از زباله‌ها را مدنظر قرار دهند

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی عصر یکشنبه در ستاد اربعین استان همدان بر لزوم توجه به پاک‌سازی زباله‌ها در شهرهای نجف و کربلا در زمان برگزاری مراسم اربعین امسال تأکید کرد.

وی در این ستاد با اشاره به اینکه نظافت و امور بهداشتی در منطقه کربلا و نجف باید موردتوجه قرار گیرد، بیان داشت: وضع نظافت شهر نجف مناسب نیست و دشمنان اگر این وضع را ببیند مکتب ما را به سخره می‌گیرند بنابراین در کنار همه مساعدت‌ها باید به بهداشت شهرهای زیارتی عراق نیز توجه شود.

وی با بیان اینکه ممکن است رانندگان وسایل نقلیه در بازگشت زائران از عراق با توجه به عجله مردم، بازار سیاه به راه بیندازند، گفت: باید توجه شود زائرانی که وارد ایران می‌شوند مورد سوءاستفاده افرادی که از عجله آنان به بازگشت بهره می‌برند قرار نگرفته و به‌راحتی به منزل خود بازگردند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان نیز در ستاد اربعین همدان با اشاره به شور و نشاط سال گذشته مردم برای رفتن به کربلا، بیان داشت: سال گذشته به علت مشکلات روی‌داده مسئولان غافل‌گیر شدند اما امسال به دنبال ساماندهی برآمده و تمهیدات مناسبی به کار بستند.

محمدابراهیم الهی تبار ادامه داد: ستاد اربعین به دستور وزارت کشور در استان شکل‌گرفته و سازمان اوقاف در مهران موکبی برپا کرده و صدور ویزا برای استان‌های غربی نیز در استان کرمانشاه انجام می‌شود.

مدیرکل انتظامی و امنیتی استانداری همدان نیز با اشاره به اینکه به این ستاد ابلاغ‌شده بود استان همدان و لرستان در منطقه زرباتیه عراق موکب بر پا کنند ولی با توجه به بازدید میدانی از منطقه برپایی آن بی‌فایده است، بیان داشت: افرادی که از مرز عبور می‌کنند، استراحت نمی‌کنند و آن منطقه جای ایستادن زوار نیست بنابراین ساخت موکب در این منطقه اضافه است.

مسئول ستاد عتبات عالیات استان همدان نیز در این ستاد با اشاره به اینکه درمجموع ۱۰ موکب از استان همدان ساماندهی شده و هشت موکب از کشور خارج‌شده‌اند، اظهار داشت: یک ناوگان حمل نقل کامل به عراق اعزام‌شده و ۲۰ تن سیب‌زمینی از بهار و رزن از نذورات مردم این مناطق دریافت و به عراق فرستاده‌شده است.

محمد علی بادامی اظهار داشت: چهار موکب در کربلا و چهار موکب در مسیر نجف به کربلا مستقرشده و ۳۲۰ آشپز و راننده از همدان به عراق رفته‌اند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار