۱۸۰ اثر هنری به نفع کودکان بی‌سرپرست اردبیل حراج می‌شوند

به گزارش خبرنگار مهر، رحمان مجرد صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر از برگزاری نمایشگاه حراجی آثار هنرمندان بومی استان با عنوان «مین نن بیر دامجی» خبر داد.

وی بابیان اینکه این نمایشگاه ۱۶ امین نمایشگاه برگزار شده آثار هنرمندان توسط حوزه هنری استان است، تأکید کرد: در این نمایشگاه ۱۸۰ اثر در رشته‌های خوشنویسی، نقاشی، نقاشی‌خط، نگارگری، تصویرسازی، عکاسی و حجم شرکت کرده‌اند.

به گفته مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان ارتباط‌گیری عموم مردم با رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی و ارتقا کیفیت تولیدات هنری از اهداف این دست نمایشگاه‌ها است.

مجرد بابیان اینکه در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی آثار قابل‌توجهی در بین تولیدات هنرمندان بومی استان مشاهده می‌شود، اضافه کرد: در اغلب مسابقات ملی و بین‌المللی شاهد کسب رتبه‌های برتر و ممتاز توسط هنرمندان استان هستیم.

وی حمایت از هنرمندان و درعین‌حال همه‌گیر شدن هنر را از اهداف برگزاری این نمایشگاه‌ها دانست و افزود: علاوه بر این حوزه هنری استان به‌منظور حمایت از هنرمندان استان‌های دیگر نیز در صورت تمایل نمایشگاه‌هایی برگزار می‌کند.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان دلیل احداث نگارخانه نقش خیال را برگزاری مداوم نمایشگاه‌های هنری دانست و تأکید کرد: در حال حاضر نمایشگاهی از آثار هنرمندان گیلانی در این نگارخانه دایر است.

مجرد بابیان اینکه نمایشگاه هنرمندان گیلانی تا شش آذرماه جهت بازدید علاقه‌مندان دایر است، در خصوص زمان برگزاری نمایشگاه حراجی آثار هنری افزود: این نمایشگاه از روز چهارشنبه هفته جاری در نگارخانه خطایی آغاز و تا ۱۰ آذر از ساعت ۹ صبح تا شش عصر جهت بازدید علاقه‌مندان دایر خواهد بود.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه توسط موسسات مردم‌ نهاد و با همکاری نهادها و سازمان های دولتی از جمله تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، کانون های فرهنگی هنری، جامعه خیرین مدرسه‌ساز، میراث فرهنگی، و... حمایت می‌شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار