اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده در ساری موفقیت آمیز بوده است

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان صبح دوشنبه در نشست با فرمانده انتظامی استان یکی از معضلات اساسی کشور را مواد مخدر مطرح و تاکید کرد:  ریشه اکثریت آسیب ها و مشکلات جامعه از این معضل بزرگ است.

حسین زادگان با تاکید به اهمیت مقوله آسیب‌ها و مسائل اجتماعی در کشور خاطر نشان کرد: اگر نهادهای مختلف به وظیفه ذاتی خود عمل نکنند آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، خودکشی، طلاق، فحشا، بیکاری، بی‌اعتمادی و سستی در روابط خانوادگی و جامعه رشد می‌کندو در معرض ریزش  اجتماعی قرار می گیرد .

فرماندار شهرستان ساری با اشاره به اینکه جزئی نگری و کوته نگری در برابر آسیب ها، جامعه را به مسائل غیرقابل کنترل سوق می دهد یادآور شد: مشکلات اقتصادی و توزیع نامناسب ثروت وعدم اشتغال در جامعه و تقابل فقر و ثروت سبب می شود تا اختلاس، آشفتگی، ناامیدی، ناکامی، خشونت، سرقت، فحشا و مصرف مواد مخدر افزایش یابد.

حسین زادگان با تاکید بر اینکه با کتمان و پنهان واقعیت های آسیب اجتماعی، جامعه نجات نمی یابد خاطرنشان کرد: با توجه به همه تلاش ها و فرهنگ سازی ها باید بررسی شود مشکل کار کجاست که سن اعتیاد کاهش یافته است.

وی با اعلام اینکه برخی از وضعیت مسائل اجتماعی امروز را نه مردم می پسندند و نه نظام و دولت ظرفیت پذیرش را دارد خاطرنشان کرد: معضلات و مشکلات باید ریشه یابی و براساس فرهنگ منطقه ایی حل شود.

فرماندار مرکزاستان هم چنین مشارکت شهروندان و استفاده از ظرفیت های مردمی را از اقدامات مهم سازمان بهزیستی برشمرد وابراز داشت: باتوجه به نیازهای شهرستان در راستای خدمات رسانی و حمایت از آسیب دیدگان جامعه، توجه به نیاز شهروندان تحت پوشش بهزیستی از جمله عوامل مهم و موثردر داشتن جامعه ایی سالم است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار