آقاعلی‌نژاد: بخش دولتی دیگر جوابگوی استخدام فارغ التحصیلان رشته علوم ورزشی نیست

مسئول برگزاری سمپوزیوم تخصصی بررسی چالش‌های اشتغال در ورزش، هدف از برگزاری این سمپوزیوم را رفع بیکاری فارغ التحصیلان رشته علوم ورزشی عنوان کرد و گفت: برای رفع این معضل باید محتوای آموزشی علوم ورزشی در تمام دانشگاه های سراسر کشور بازنگری شود.

حمید آقاعلی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظها‌ر کرد: با برگزاری این سمپوزیوم به دنبال آن هستیم تا ببینیم آیا محتوای آموزشی برنامه‌های دانشجویان رشته علوم ورزشی با مشاغلی که در آینده پس از فارغ التحصیل شدن پیدا خواهند کرد، ارتباط دارد یا خیر. همچنین با ارایه راهکارهایی قصد داریم فرصت های شغلی جدیدی را برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم کنیم تا دیگر در آینده با مشکل بیکاری مواجه نشوند.

وی افزود: در حال‌ حاضر مشکل اصلی فارغ التحصیلان رشته علوم ورزشی این است، محتوای آموزشی که دانشجویان این رشته طی چهار سال در دانشگاه‌ها فرا می‌گیرند، برای حضور در یک شغل مناسب فراهم نیست و از توانایی لازم برای برعهده گرفتن شغلی که هماهنگ با رشته علوم ورزشی باشد، برخوردار نیستند.

آقاعلی نژاد ا‌ضافه‌ کرد‌: متاسفانه هنوز در جامعه مشاغلی که مربوط به علوم ورزشی باشد، تعریف شده نیستند و حتی در سازمان فنی و حر‌فه‌ای مشاغل کمی که در حد انگشت شمار هستند،‌ برای فارغ التحصیلان رشته علوم ورزشی در نظر گرفته شده که به نظر من با جمعیت فارغ التحصیلان رشته علوم ورزشی مطابقتی ندارد. واقعا اکثر دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن نمی‌دانند که کجا و در چه فضایی به دنبال جستجوی شغل مناسب در زمینه علوم ورزشی باشند.

مسئول برگزاری سمپوزیوم تخصصی بررسی چالش‌های اشتغال در ورزش در پاسخ به این پرسش که به نظر شما چه راهکاری برای این مساله اندیشیده شده است؟ توضیح داد: به نظر من باید محتوای آموزشی علوم ورزشی در تمام دانشگاه‌های سراسر کشور بازنگری شود تا دانش آموختگان این رشته براساس شغل‌هایی که در آینده به وجود خواهد آمد، محتوای آموزشی خود را بر مبنای همان مشاغل پیگیری کنند.

وی همچنین تاکید کرد: در حال‌ حاضر بخش‌های دولتی دیگر جوابگوی جذب فارغ التحصیلان علوم ورزشی نیستند و باید بخش خصوصی به طور جدی در این زمینه ورود پیدا کند تا فارغ التحصیلان رشته علوم ورزشی آینده خود را تنها در بخش‌های دولتی جستجو نکنند.

آقا علی نژاد در پایان با اشاره به این نکته که امیدوار بودم یکی از متولیان وزارت ورزش و جوانان در این سمپوزیوم حضور پیدا می‌کرد، اظها‌ر کرد: بهتر بود یکی از معاونان سطوح بالای وزارت ورزش و جوانان در این سمپوزیوم شرکت می‌کرد تا از نزدیک در جریان درد دل فارغ التحصیلان رشته علوم ورزشی قرار می‌گرفت و نگاه بهتری نسبت به فارغ التحصیلان این رشته پیدا می‌کرد.

انتها‌ی‌ پیا‌م

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار