تمایل فدراسیون ووشو برای ادامه همکاری با مربی چینی ساندای بانوان

فدراسیون ووشو برای ادامه همکاری با سرمربی چینی تیم ملی ساندای بانوان ابراز تمایل کرد.

شهین نظری، نایب رییس بانوان فدراسیون ووشو در گفت وگو با خبرنگار ورزشی دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص رقابت های قهرمانی ووشو جهان و کسب چهار مدال توسط بانوان گفت: در مسابقات جهانی با پنج نماینده شرکت کردیم که چهار تن از آنها به مدال رسیدند که سه مدال طلا توسط سانداکاران بانوان بدست آمد. سطح کیفی و کمی رقابت ها بالا بود. کشورهای دیگر نیز در ووشو سرمایه گذاری کرده‌اند و برخی به تبعیت از ما از مربی جینی استفاده می کنند تا سطح ووشوی خود را ارتقا دهند.

وی با اشاره به کسب اولین مدال جهانی تالوی بانوان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اتفاقات امسال کسب اولین مدال بانوان ایران در تالو بود. زهرا کیانی با 16 سال سن و در حالی که به تازگی وارد رده جوانان شده توانست مدال بزرگسالان را کسب کند. کیانی تالوکاری با اعتماد به نفس بالاست و شروع خوبی در رده بزرگسالان داشت. امیدوارم در سالهای آینده نیز بتواند رنگ مدال نقره خود را طلا کند.

نظری در پاسخ یه این سوال که آیا با سرمربی چینی ساندا به همکاری ادامه می دهید؟ گفت: قرارداد ما با مربی چینی ساندا تا پایان مسابقات جهانی بود. از عملکرد وی راضی هستیم و قصد ادامه همکاری با ژانگ یو جیه را داریم. البته او در چین کارمند است و اگر شرایطش مهیا باشد علاقه به همکاری با ایران را دارد. این مربی روی سانداکاران ایران تاثیر زیادی داشته است. در دور قبل رقابت های جهانی نیز ما به سه مدال طلا رسیدیم اما امسال مبارزات هر سه سانداکار ما متفاوت بود و با مبارزه زیبایی که ارائه دادند تماشاچیان به وجد آمدند.

نایب رییس فدراسیون ووشو با اشاره به این که علی نژاد، رییس فدراسیون ووشو هیچ تفاوتی بین بانوان و آقایان قائل نیست، خاطر‌ نشان کرد: مسئولان فدراسیون با یک دیدگاه به دختران و پسران نگاه می‌کنند. در برخی از فدراسیون‌ها روسا به ورزش بانوان خیلی توجهی نمی‌کنند، ولی در فدراسیون ما هیچ تفاوتی از نظر امکانات بین بانوان و آقایان قائل نیستیم. اگر دختران ایران به خوبی حمایت شوند کارهای بزرگی را می‌توانند انجام دهند؛ همانطور که در ووشو مدال‌های خوبی در مسابقات جهانی کسب شد.

وی همچنین در ادامه بیا‌ن‌ کرد: ورزشکاران بزرگی داریم که به دلیل این که تنها سه بازیکن را می‌توانستیم به مسابقات جهانی اعزام کنیم باید سرمربی مسابقه انتخابی برگزار می‌کرد. در این میان چند تن از بزرگان ساندای بانوان مثل الهه منصوریان و خدیجه آزادپور که طلای جهان را در کارنامه خود دارند خط خوردند. امیدوارم که فدراسیون جهانی کاری کند که بتوانیم با تعداد نفرات بیشتری در مسابقات جهانی شرکت کنیم، چون ما از لحاظ کمی و کیفی از بازیکنان برجسته‌ای برخوردار هستیم.

نظری در پایان خاطر‌ نشان کرد: رییس فدراسیون ووشو هتلی نزدیک به سالن مسابقات گرفته بود که تنها سه دقیقه با این سالن فاصله داشت. در حالی که بسیاری از تیم‌ها هتلشان با سالن مسابقات فاصله زیادی داشت و رفت و آمد برایشان سخت بود، اما علی نژاد هزینه بیشتری کرد تا ورزشکاران راحت‌تر باشند.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار