موکب همدانی‌ها در مرز مهران راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت عصر یکشنبه در ستاد اربعین استان همدان با اشاره اینکه مردم همدان بدون چشم‌داشت کمک‌های خود را راهی عتبات عالیات کرده‌اند، بیان داشت: باید نیازسنجی از نیازهای استان ایلام انجام شود، تا همدان بتواند در منطقه مهران موکب برپا کند.

محمدناصر نیکبخت عنوان کرد: با شناختی که از مردم همدان و غیرت آنان داریم همدان از استان‌های برتر در پشتیبانی از زائران حسینی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه میدل باس هایی که زائران را به مرز می‌برند در چندین حادثه دچار نقص فنی شده‌اند و بهتر است از این وسیله برای جابجایی زائران استفاده نشود، اظهار داشت: همه نهادها که دراین‌بین درگیر هستند باید گزارش عملکردهای خود را به استانداری همدان اعلام کنند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری همدان نیز در این ستاد با اشاره به اینکه شش کمیته در قالب ستاد اربعین در استان شکل‌گرفته است، بیان داشت: در استان ۱۰ نقطه به شکل متمرکز برای ارائه خدمات به زائران حسینی جانمایی شده که در حال تجهیز هستند.

مهرداد نادری فر تأکید کرد: همدان آماده میزبانی از زائران اباعبدالله الحسین را دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان نیز با اشاره به اینکه از طریق موقوفاتی که برای زائران اباعبدالله وقف‌شده‌اند، موکبی از سوی این نهاد در مسجد جامع مهران برپا خواهد شد، بیان داشت: از روز اربعین به بعد روزانه سه هزار غذا در مسجد گردنه اسدآباد توزیع می‌شود.

مدیرکل حج زیارت استان نیز علت کندی صدور ویزا برای همدانی‌ها را کارشکنی کنسول گری عراق در کرمانشاه عنوان کرد.

محسن ساغرچی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵ هزار نفر در استان همدان درخواست صدور ویزای عراق را داشته‌اند که از این میزان ۱۲ هزار نفر به دفاتر زیارتی مراجعه کرده اند، بیان داشت: کنسولگری عراق در کرمانشاه همکاری خوبی ندارد و تاکنون از پنج هزار ویزا درخواستی تنها یک ۱۲۰۰ ویزا صادرشده است.

وی ادامه داد: درخواست صدور ویزاها به سفارت عراق در تهران ارائه شده که امیدواریم سریع‌تر امضا و صادر شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان همدان نیز از آمادگی خوب این مجموعه برای انتقال زائران و بازگرداندن آنان از مرز به کشور خبر داد.

نصرت الله حیدری با اشاره به اینکه سیستم پیش‌فروش بلیط اکنون لغو شده است، عنوان کرد: تأمین سوخت همه جایگاه ها و مجهز شدن جایگاه‌ها به کارت سوخت گازوئیل به‌صورت آزاد انجام‌شده است.

وی عنوان کرد : ۳۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۰۵۰ مینی‌بوس استان همدان برای انتقال زائران حسینی از مرز به استان آماده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار