تربیت پرستار در بیمارستان سلامت بیمار را تهدید می‌کند

عبدالله صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، اظهار داشت: شورای عالی نظام پرستاری پیگیر مطالبات بر زمین مانده پرستاران بوده و تلاش می‌کند، آنها را محقق سازد.

وی افزود: مطالبات پرستاران قوانین مشخصی بوده که مصوب وزارت بهداشت و مجلس است، ولی با این وجود سال‌ها است که مورد غفلت قرار گرفته، قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، سختی کار پرستاران، قانون ارتقاء بهره‌وری، دستورالعمل حرفه‌ای پرستاران از جمله این قوانین بر زمین‌مانده است که انتظار داریم مسئولان دولتی و رئیس سازمان نظام پرستاری مصرانه این موارد را پیگیری کند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری در ادامه به موضوع تربیت پرستار در بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: متأسفانه زیرساخت‌های لازم در این زمینه پیش‌بینی نشده است و در صورت انجام تربیت پرستار در بیمارستان با مشکلات زیادی از جمله تهدید سلامتی بیماران، مواجه می‌شود.

صفوی با اشاره به اینکه دانشکده‌های پرستاری به اندازه کافی عضو هیأت علمی ندارند، گفت: با این وجود بیمارستان‌ها چگونه می‌خواهند اعضای هیأت علمی جذب کنند و نبود این اعضاء در بیمارستان جهت آموزش به پرستاران، سبب از بین رفتن استانداردهای لازم در تربیت پرستار می‌شود.

رئیس هیأت‌مدیره سازمان نظام پرستاری تبریز، بیان داشت: دانشکده پرستاری تبریز 17 عضو هیأت علمی دارد، درحالی که 80 عضو نیاز دارند. حالا چطور بیمارستان می‌خواهد این اعضای هیأت علمی را جذب کند. این مسئله زنگ خطری برای سلامت بیماران محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: پس از 100 سال آموزش پرستاری به جای ارتقای استاندارد در تربیت پرستار، درحال عقب‌گرد هستیم و پرستاران باید برای آموزش حتماً استانداردهای لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار