ایران و آذربایجان همکاری خوبی در زمینه مبارزه با مواد مخدر دارند

 به گزارش خبرنگار مهر، محسن پاک آیین ظهر یکشنبه درجمع هئيت اعزامی رسانه ای شهرستان مرزی بندر آستارا به جمهوری آذربایجان اظهار کرد: جمهوری آذربایجان شریک فعال ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر است.

وی با تاکید بر اینکه ایرانیانی که وارد این کشور همسایه و  دوست می شوند باید با رعایت کامل قوانین مربوطه حتی از آوردن قرص های مسکن و آرام بخش نیز خودداری کنند افزود: امیدواریم همکاری  دو کشور در زمینه مبارزه جدی با مواد مخدر سبب شود که مسیر ترانزیت این مواد مرگ آور در منطقه به طور کامل متوقف شود.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با اشاره به سکونت بیش از دو هزار ایرانی در قالب دانشجویان رشته های پزشکی  و مهندسی، فعالان تجاری و اقتصادی  و کارمندان سفارت و نهادهای دولتی در کشور آذربایجان گفت: ایرانیان خارج از کشور سرمایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و به خصوص بعد از عملی شدن برجام به طور طبیعی باید نقش بیشتری را در توسعه کشور ایفا کنند.

 پاک آیین  ضرورت بهره گیری از توانمندی های ایرانیان مقیم خارج از کشور را یادآور شد و تصریح کرد : در جمهوری آذربایجان تعدادی تاجر فعال در زمینه های مختلف فعالیت دارند و علاقمند به شرکت در توسعه کشور هستند.

وی با اشاره به ارتباط  بسیار خوب  بخش کنسولی سفارت با ایرانیان مقیم جمهوری آذربایجان و همچنین دانشجویان در حال تحصیل در این کشور اظهار کرد: سفارت ایران در جمهوری آذربایجان با افراد تاثیر گذار و علاقه مند به توسعه ایران اسلامی  وارد مذاکرات جهت سرمایه گذاری در کشور می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جمهوری آذربایجان با ۸۶ هزار و ۶۰۰  کیلومتر مربع وسعت و ۹ میلیون نفر جمعیت به عنوان بزرگترین کشور منطقه قفقاز در گذرگاه اروپا و آسیای شمال غربی  و در کناره دریای خزر قرار دارد و با کشورهای جمهوری اسلامی ایران، روسیه، ترکیه، ارمنستان وگرجستان هم مرز است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار