توقف فعالیت تجاری در مرز بین المللی مهران

مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: به دنبال درخواست طرف عراقی فعالیت تجاری در مرز مهران به طور موقت متوقف شده و این مرز به روی کامیون های حامل کالاهای صادراتی و تجاری بسته است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛خلیل حیدری  اظهار کرد: این تصمیم به دلیل تردد زائران برای شرکت در آیین اربعین حسینی و به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در مرز و در راستای افزایش خدمت رسانی و ممانعت از سرگردانی زائران گرفته شده است.
وی با بیان اینکه تردد کامیون های تجاری از امروز 2 آذر تا اطلاع ثانوی در این مرز ممنوع است، افزود: صادرات کالا و فعالیت های تجاری تا اطلاع ثانونی از مرز مهران صورت نمی گیرد و تنها زائران می توانند از این مرز تردد کنند.
مدیر کل گمرکات استان ایلام پیش بینی کرد مرز مهران برای فعالیت های تجاری، پنج روز بعد از آیین اربعین و بازگشت کامل زائران به کشور از سر گرفته شود.
مرز بین المللی مهران مرز کانون اصلی تردد زائر و صادرات کالا ایرانی به کشور عراق است، شمار زیادی از زائران اربعین حسینی برای شرکت در آیین های ویژه این روز از طریق این مرز به عراق عزیمت می کنند.
پارسال در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر از این مرز تردد کردند پیش بینی می شود امسال این میزان تا 2 میلیون زائر افزایش یابد.
منبع:ایرنا
برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.
انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار