کتاب «از رنج تا شکنج» در زنجان رونمایی شد

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از خادمان نشر، کتاب و کتاب خوانی استان زنجان از کتاب «از رنج تا شکنج» در قالب یادنامه حسین منزوی که به کوشش نازخند صبحی جمع آوری و تنظیم شده است رونمایی شد.

نازخند صبحی در خلال این آئین با حضور در جمع خبرنگاران به ارتباط خود با استاد حسین منزوی سلطان غزل ایران در سال های گذشته اشاره کرد و گفت: زمانی که آن مرحوم در قید حیات بودند به واسطه برنامه های تلوزیونی در سال های ۷۸ و ۷۹ ارتباط صمیمی ای با هم داشتیم و سال ها پیش مجموعه ای را در رابطه با سهراب سپهری تهیه کردم که استاد منزوی با طنز خاصی به من گفتند که یک روزی هم راجع به من خواهی نوشت.

وی در ادامه افزود: این سخن منزوی برای بنده همانند دینی بود که می بایست آن را انجام دهم که شروع به جمع آوری مطالب و اشعار از استاد منزوی کردم تا بتوانم سخن استاد را که سال ها پیش عنوان کرده بودند عملی کنم که یادنامه ای را تحت عنوان از رنج تا شکنج تنظیم کردم و سعی بر این بود که از نوشته های مرحوم منزوی در این یادنامه استفاده شود که بنده هر صفحه را با شوق بیشتری می نوشتم.

نویسنده کتاب «از رنج تا شکنج» تأکید کرد: استاد حسین منزوی مشوق بنده در کارهای مطبوعاتی بودند و همچنین آثار ایشون همانند ستاره ای در آمریکا ثبت شده است و اشعار استاد نیز به زبان آلمانی ترجمه شده است.

صبحی خاطرنشان کرد: بعد از تنظیم یادنامه قدم علی صرامی استاد ادبیات یادنامه را مطالعه و نام از رنج تا شکنج را انتخاب کردند و در انتشارات ترفند به چاپ رسید.

صبحی در خاتمه، دلیل انتخاب این نام را اینگونه گفت: با توجه به اینکه استاد صرامی شناخت دقیقی از حسین منزوی داشتند و شاهد زندگی پر رنج و شکنج او بودند و هیچ گونه حاشیه ای را در زندگی منزوی نمی دیدند نام از رنج تاشکنج را برای یادنامه برگزیده دانستند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار