آسیب شناسی عزاداری ایام محرم در استان البرز انجام شد

حجت الاسلام و المسلمین سید عباس مسعودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: جلساتی در شورای تامین استان و شهرستان و ادارات امنیتی با موضوع آسیب شناسی عزاداری ایام محرم در استان برگزار شد.

وی در ادامه گفت: در ماه محرم برنامه های مذهبی خوبی در سطح استان برگزار شد مشکلات و نواقص جانبی در این برنامه ها وجود داشت که باید مورد بررسی قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین مسعودی افزود: برپایی ایستگاه های صلواتی در سطح شهر، با اینکه نشان دهنده محبت مردم به اهل بیت است اما گرفتاریهایی را ایجاد می کند. به همین منظور سال آینده این ایستگاه بر اساس جانمایی شهرداری برپا می شوند تا مشکلات ترافیکی برطرف شود.

به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز علامت هایی که جوانان در دسته های عزاداری بلند می کنند، علاوه بر اینکه به سلامتی حاملان آسیب می زند باعث ایجاد ترافیک و مشکل تردد در خیابان ها می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه علامت های عزاداری از دوره صفویه به محافل ورود کرده است، گفت: با توجه به نتایج حاصل از بلند کردن آنها باید اقدام اساسی در این خصوص صورت بگیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز اضافه کرد: شمایل منتصب به ائمه اطهار نباید در هیئت ها مورد استفاده قرار گیرد از سال آینده این مهم به جد پیگیری می شود.

حجت الاسلام و المسلمین مسعودی تاکید کرد: در کنار هیئت های مذهبی باید یک مبلغ دینی و مذهبی حضور داشته باشد تا با بیان واقعه عاشورا مردم را آگاه سازد.

حجت الاسلام و المسلمین مسعودی با بیان اینکه قریب به ۳ هزار هیئت مذهبی در سطح استان وجود دارد، تصریح کرد: ارتقاء سطح کیفیت برگزاری مراسم های عزاداری نیازمند بررسی کارشناسی است به همین منظور یک ستاد فعال در ایام محرم امور مربوط به رعایت شئونات فرهنگی در مناسبت های مذهبی را بررسی کرد.

وی در پایان با اشاره به فرار رسیدن مراسم اربعین حسینی و روز ۲۸ صفر گفت: اقدامات و هماهنگی های لازم در این زمینه انجام شده است برخی از هیئت های مذهبی متقاضی اعزام روحانی هستند که این مهم انجام می شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار