بیش از یک تن آبلیموی تقلبی در نجف‌آباد کشف شد

غلامحسین صدری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در بازدید مشترک گروه مهندسی بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان نجف آباد همراه با بازرسان اتاق اصناف از یک واحد عمده فروشی مواد غذائی، بیش از یک تن آبلیموی تقلبی حاوی رنگ مصنوعی و دیگر افزودنی‌های غیر مجاز کشف و ضبط شد.

وی بیان داشت: در این بازدید پس از نمونه‌برداری و آزمایش از آبلیموی موجود در واحد صنفی مذکور مشخص شد محتویات بطری‌های عرضه شده، آبلیموی تقلبی و رنگ مصنوعی بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: پس از توقیف کل محموله پرونده متخلف برای سیر مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح ارجاع شد.

وی همچنین از کشف و توقیف شیر خشک، نشاسته و چربی گیاهی غیرمجاز در واحد تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی سنتی خبر داد و اظهار داشت: در پی بازدید کارشناسان واحد بهداشت محیط و غذا و دارو شبکه بهداشت و درمان نجف آباد از سه واحد تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی سنتی در سطح شهرستان، مقدار زیادی شیر خشک، روغن گیاهی، نشاسته، پایدار کننده و کشک خشکی که در شرایط غیر بهداشتی تهیه شده بود کشف و توقیف شد.
 
صدری اظهار داشت: واحدهای صنفی تولید و عرضه فرآورده های لبنی سنتی به هیچ عنوان حق استفاده از اقلام ذکر شده را برای تولید ماست و لبنیات سنتی و بومی ندارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان گفت: پرونده این واحدهای صنفی متخلف برای برخورد قانونی لازم به مراجع قضائی ذی صلاح ارجاع شده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار