ایران باید مرجع تولید واکسن در منطقه شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسینعلی شهریاری در حاشیه بازدید از مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه تولید واکسن طی چند سال گذشته گفت: انستیتو پاستور ایران با اقدامات تولیدی و تحقیقاتی خود توانسته کمبود واکسن را مرتفع سازد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش تحقیقات در حوزه تولید واکسن، افزود: در سال های گذشته، ایران صادر کننده واکسن به سایر کشورها بوده است، بنابراین باید تلاش کرد تا در این حوزه به عنوان مرجع تولید واکسن در منطقه شناخته شویم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین، بر لزوم توجه مجلس به این مجموعه تحقیقاتی و نگاه ویژه به اعتبارات این مجموعه در بودجه سال 95 تاکید و ابراز امیدواری کرد تا در تولید واکسن های جدید و تعداد واکسن های تزریقی به مردم خودکفا شویم.

شهریاری با اشاره به تولید واکسن پنتاوالان (پنجگانه) در کشور، گفت: لازم است واکسن های جدیدی در جهت جلوگیری از بیماری هایی مثل سرطان در کشور تولید شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال به بودجه تولیدی و تحقیقاتی انستیتو پاستور اضافه شد، افزود: در زمینه تحقیقات و واکسیناسیون و پیشگیری از بیماری ها نگاه مسئولین به سمتی رود که بیشتر به بخش تحقیق و تولید واکسن توجه کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار