فرهنگ بسیج راهبرد غرب در برابر مقاومت را به بن بست کشانده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای فرارسیدن هفته بسیج را تبریک گفت.

در این بیانیه آمده است: تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی (ره) درپنجم آذر ماه ۱۳۵۸ اعتباری دو چندان به واژه مقاومت بخشید و روحیه انقلابی، ایثار، گذشت و ساده زیستی را در کنار تقوای الهی در قالب بسیج باز تعریف نمود.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به تعبیر امام راحل در مورد بسیج که فرمودند: بسیج لشگر مخلص خداست تصریح شده است: اکنون پس از گذشت ۳۶ سال از فرمان تشکیل این نهاد ارزشمند و در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام دولت و ملت همدلی و همزبانی، نامگذاری شده است بیش از پیش نیاز به حضور این نیروی مخلص و کارآمد و تفکر بسیجی برای حفظ آرمان های انقلاب به ویژه درحوزه فرهنگ احساس می شود.

ارتش در بیانیه خود با تأکید بر این نکته که بسیجی محدود به زمان و مکان نیست تصریح کرده است: بسیج و هسته مقاومت امروز در سراسر جهان به عنوان نسخه نجات بخش اسلام، بهترین معبر عبور از فتنه ها، چالش‌ها و بحران‌های خودساخته نظام سلطه و صهیونیسم است.

این بیانیه افزوده است: امروز تفکر و فرهنگ بسیج با عبور از مرزهای جغرافیایی و تشکیل هسته های مقاومت در منطقه، راهبرد غرب و متحدانش را در برابر مقاومت به بن بست کشانده و به سایر ملت‌ها آموخته است که چگونه می توان با تکیه بر اراده و قدرت ایمان در برابر ظلم و بی‌عدالتی قد علم کرد.

ارتش در پایان با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج به آحاد بسیجیان بی ادعا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آن،   بر ضرورت توجه بیش از پیش به ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی و فراهم‌سازی بسترهای مناسب به منظور نقش‌آفرینی‌ بیشتر و موثرتر این نهاد مردمی در عرصه های گوناگون دفاع از آرمان های انقلاب تآکید کرده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار