تاخیر 42 درصدی پروازهای مهرآباد در ماه مهر/ دولتی‌ها رکورددار تاخیر

در مهرماه سال جاری در فرودگاه مهرآباد بیش از 4590 پرواز انجام شد که از این میان 2663 پرواز معادل 58 درصد از کل آمار به موقع و 1928 پرواز با تاخیر همراه بودند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، وزارت راه و شهرسازی آمار دقیق پروازهای فرودگاه مهرآباد در مهرماه سال جاری را ارائه کرده که از این میان هواپیماهای ایران‌ایر و آسمان به عنوان دو ایرلاین دولتی بیشترین سهم از تاخیرها را به خود اختصاص دادند.

براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت راه از بین 13 شرکت هواپیمایی‌ای که در مهرماه در فرودگاه مهرآباد پرواز داشته‌اند، از نظر تعداد پرواز ایران‌ایر با 642 بیشترین آمار را داشته و شرکت هواپیمایی پویاایر با 55 پرواز کمترین میزان را به خود اختصاص داده است.

در جدول تاخیرها نیز ایران‌ایر صدرنشین است.

براساس این گزارش از مجموع 642 پرواز این شرکت تنها 258 پرواز معادل 40 درصد از کل آمارها به موقع انجام شده و 384 پرواز که 60 درصد از کل برنامه پروازی این ایرلاین را شامل می‌شود، با تاخیر همراه بوده است.

به این ترتیب ایران‌ایر به تنهایی 20 درصد از کل آمارهای تاخیرهای پرواز در مهرماه را به خود اختصاص داده است.

پس از ایران‌ایر شرکت هواپیمایی آسمان نیز با انجام 617 پرواز به عنوان دومین ایرلاین چه از نظر تعداد پرواز و چه از نظر تاخیر به حساب می‌آید. این ایرلاین توانسته 313 پرواز معادل 51 درصد از آمار خود را به موقع و 304 پرواز معادل 49 پرواز را با تاخیر انجام دهد که 16 درصد از کل تاخیرها را شامل می‌شود.

پس از این دو ایرلاین دولتی، به ترتیب شرکت‌های هواپیمایی تابان با 48 درصد، زاگرس ایر با 48، آتا با 41 درصد، ماهان با 30 درصد، قشم ایر با 29 درصد و کاسپین با 27 درصد تاخیر قرار داشته‌اند.

در بین ایرلاین‌هایی که بهترین عملکرد را در حوزه تاخیر پرواز ثبت کرده‌اند نیز هواپیمایی پویاایر با ثبت 87 درصد پرواز به موقع بهترین عملکرد را در مهرماه سال گذشته داشته است.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار