گلایه نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس از وزیر بهداشت

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته گذشته سفری به استان مرکزی داشت و در این سفر از برخی شهرهای استان بازدید کرد، اما دو شهر دلیجان و محلات را از بازدید خود محروم کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دعوت از وزیر بهداشت سه روز قبل از انجام سفر صورت گرفته بود، برنامه سفر سه بار دچار تغییر و تحول شد و این نشان می‌دهد مسئولان امر نتوانسته‌اند برنامه‌ریزی درستی برای یک سفر معمولی انجام دهند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انجام سفرهای بدون برنامه‌ریزی و هدف‌دار دردی را درمان نمی‌کند، بیان کرد: وزیر بهداشت در سفر به استان مرکزی بازدیدی چند دقیقه‌ای از وضعیت بهداشت و درمان محلات داشت که این بازدید چند دقیقه‌ای قطعاً نمی‌توانست مشکلی را حل کند.

سلیمی اظهار کرد: کسانی که برای سفر وزیر برنامه‌ریزی می‌کنند باید بدانند هدف از این سفرها نشان دادن شرایط مساعد نیست، بلکه هدف بیان مشکلات و تلاش برای جذب اعتبارات لازم برای حل مشکلات است، متأسفانه امروز تمرکزگرایی شدید در سطح استان باعث شده برخی از شهرها در حوزه بهداشت و درمان با چالش‌ها و مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کنند.

وی با ابزار گلایه از بی‌توجهی وزیر بهداشت و درمان به وضعیت مراکز بهداشتی درمانی دو شهر محلات و دلیجان خاطر نشان کرد: شهرهای دلیجان و محلات به شدت از نبود برخی زیرساخت‌ها، عدم تجهیزات پزشکی و کمبود پزشکان و متخصصان و حتی آمبولانس رنج می‌برند، به طوری که گاهاً به دلیل نبود این امکانات بیمارستان‌های دو شهر تبدیل به اعزام‌خانه شده و به عنوان ترمینال اعزام بیماران به مراکز درمانی سایر شهرها از جمله قم و کاشان عمل می‌کنند.

انتهای پیام/87002/ط30/د1000

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار