دشمن اعتقادات و ارزش‌های ملت ایران را هدف قرار داده است

به گزارش خبرنگار مهر، حدود یک سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸، فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند و به فرمان ایشان بسیج تشکیل شد .هفته بسیج همه ساله  از ۳۰ آبان آغاز می‌ شود و تا ششم آذر ادامه دارد.

عصر امروز یک شنبه همایش فرماندهان بسیج و سپاه ناحیه اهر و روحانیون و ائمه جماعات این شهرستان به مناسبت هفته بسیج برگزار شد که جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا سخنران این همایش بود.

حجت‌الاسلام‌ عباس سرایی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا در این جلسه اظهار داشت: امروز دشمنان به دنبال هدف قرار دادن اعتقادات و ارزش‌های مردم شریف ایران و تضعیف روحیه استکبارستیز آنان با توسل به هر وسیله‌ای هستند.

وی تشیع لندنی را یکی از حربه‌های استکبار برای ضربه زدن به‌نظام و انقلاب دانست و گفت: ده‌ها شبکه ماهواره‌ای و هزاران سایت اینترنتی امروز علیه اسلام ناب محمدی (ص) به تبلیغ و دروغ‌پراکنی مشغول‌اند و سعی دارند تا با ایجاد خدشه به مذهب شیعه به اختلاف‌افکنی و ایجاد دشمنی میان برادران اهل تشیع و تسنن در جهان بپردازند و ازن این طریق هر چه بیشتر آتش اختلافات مذهبی را در منطقه خاورمیانه برافروزند.

سرایی با تقبیح بدعت‌هایی همچون قمه‌زنی ابراز داشت: بدعت‌هایی مانند قمه‌زنی و یا موارد مشابه که هیچ پایه و اساس دینی و مذهبی ندارند همگی به‌وسیله شبکه‌های ماهواره‌ای طراحی‌شده توسط صادق شیرازی تبلیغ می‌شوند و هدف همه آنان تقابل بین برادران تشیع و تسنن است.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه عاشورا ضمن محکومیت جنایت‌های رژیم آل سعود در یمن، گفت: بیش از هشت ماه است که مردم مظلوم یمن زیر شدیدترین بمباران‌های ائتلاف به‌اصطلاح عربی و عربستان سعودی قرار دارند که متأسفانه رئیس برخی سازمان‌های بین‌المللی نیز به‌جای محکوم کردن این جنایت‌ها از آن‌ها حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها و استکبار جهانی از حقوق بشر سوءاستفاده می‌کنند، بیان داشت: به‌طور میانگین روزانه ۱۶۵ نفر در هر ساعت در کشور سوریه کشته می‌شوند ولی هیچ‌گاه صدایی از کسی بر‌نمی‌خیزد چون حقوق بشر تنها جایی به کار آنان می‌آید که منافع آن‌ها تأمین شود.

سرایی در پایان با اشاره به قدرت حزب‌الله در منطقه ابراز داشت: رژیم کودک کش صهیونیستی، همان قدرت به اصلاح فولادینی که آمریکائی‌ها از آن تعریف و تمجید می‌کردند نتوانست بیش از ۳۳ روز مقابل حزب‌الله لبنان دوام بیاورد و سرانجام شکست خورد تا بازهم قدرت و عظمت حق و حقیقت و نیروهای ارزشی بر همگان آشکار شود.

اقدامات تروریستی آمریکا در ایران با هوشیاری بسیج خنثی می‌شود

امام‌جمعه شهرستان اهر نیز در این مراسم به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت نیروهای بسیجی اشاره کرد و گفت: آمریکایی بدانند که اگر حتی به فکر ایجاد تفرقه و اقدامات تروریستی با ورود تروریست‌های تکفیری به کشور باشند تمامی تلاش‌های آن‌ها با هوشیاری نیروهای امنیتی و مردمی بسیج ناکام خواهند گذاشت.

آیت‌الله جواد حاجی‌زاده ضمن اشاره به اینکه مرزهای کشورمان حتی باوجود ناامنی در کشورهای همسایه از امنیت خاصی برخوردار است، تصریح کرد: هر جای دنیا که نیروهایی همانند سپاه، بسیج و مقاومت ایجادشده و آن‌ها با استقامت و بردباری در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده و پایه‌های نظام استکباری را به لرزه درآورده‌اند.

امام‌جمعه اهر در پایان با تأکید بر اینکه وجود بیش از یک‌میلیون بسیجی جان‌برکف در آذربایجان شرقی مایه افتخار و مباهات است، خاطرنشان کرد: مدافعان حریم ولایت در سوریه و عراق همان جوانانی هستند که در مساجد و پایگاه‌های بسیج تربیت‌یافته‌اند و از طرفی حضور جوانان در مساجد مانع از گسترده شدن توطئه‌های دشمنان علیه ملت ایران می‌شود.

گفتنی است که بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی به مناسبت هفته بسیج در شهرستان اهر برگزار می شود که دیدار با ۷۰ خانواده شهدا و ایثارگران، اعزام تیم های پزشکی بسیجیان به مناطق محروم شهرستان اهر، همایش کوه‌پیمایی حلقه‌های صالحین و ویزیت رایگان در بیمارستان اهر توسط بسیجیان ناحیه مقاومت بخشی از این برنامه ها خواهد بود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار