چهاردهمین کنگره آسمانی عروج در دانشگاه آزاد یزد برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از یزد ، اولین شب چهاردهمین کنگره آسمانی عروج «یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد و یادبود شهید محمد حسین محمد خانی» با بدرقه اولین کاروان پیاده روی دانشجویی با حضور سردار شعبانی، معاون عملیات قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران) و میلاد عرفان پور و جمعی از مسئولان کشوری و دانشگاهی به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد یزد برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم ریحانی، مسئول بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره اهمیت پیاده روی اربعین وهدف از آن گفت: این حرکت عظیم با آن همه مخالفت و جلوگیری دشمن بایکوت خبری می شود، شما با این حرکتتان به جهان حسین را می شناسانید؛ همانطور که گاندی می گوید تمام درسش را از امام حسین (ع) گرفته است، پیاده روی اربعین به شما این فرصت را می دهد تا ببینید واقعه عاشورا برای چه اتفاق افتاده پیاده روی اربعین یک تکرار استراتژی مقابله با ظلم و استکبار است.

 

وی در ادامه با اشاره به این سخن امام که «امتی که شهادت دارد ذلت ندارد و پیروز است»، تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی نشان داد کسی که بر استراتژی اباعبدالله الحسین واقف باشد و آن را درک کند، پیروز میدان است و امروز دشمن ما می فهمد که اگر ما نخواهیم سوریه سقوط کند اگر همه جهان هم علیه سوریه شوند، سقوط نخواهد کرد.

 

مسئول بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: امروز حوزه استراتژیک ما به قدرت و نفوذی رسیده است که وقتی یک کشور فقیر و ضعیف را با وعده ثروت و قدرت در منطقه به جنگ علیه یمن دعوت می کنند ما با یک مذاکره آن کشور را به سمت خودمان می آوریم.

 

ریحانی گفت: ما نیز اکنون مانند واقعه کربلا در پیچ تاریخی هستیم و هر روز ما عاشورا و هر  مکان ما کربلاست و هر لحظه مواجه امتحانی به بزرگی عاشورا هستیم و هر کس که در این پیچ تاریخی همراه امام و رهبرش باشد مانند حرها و حبیب ها ماندگار میشود و ریزشی ها هم ماندگار خواهند شد.

 

وی در پایان گفت: امروز که دوسر اسلام اسلام های بدلی، تحجر و لیبرال و اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی در حال رواج است و یک عده می گویند باید با کدخدا بود و عده ای دیگر می گویند نباید رو در روی آمریکا ایستاد و ما قدرت آنرا نداریم، پیاده روی اربعین فرصت آن را به ما می دهد تا فکر کنیم و تکلیف خودمان را در این پیچ تاریخی بفهمیم و به آن جامعه عمل بپوشانیم.

 

در ادامه نیز سردار شعبانی از اوضاع منطقه خبرهای جدیدی داد و میلاد عرفان پور نیز از غزل جدید خود رونمایی کرد.

 

لازم به ذکر است، شب دوم این مراسم امشب ساعت 19 با حضور مسعود ده نمکی» در معراج شهدای دانشگاه آزاد یزد برگزار می شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار