استاندار جدید سمنان معارفه شد/ خیز خباز به سوی خدمت

به گزارش خبرنگار مهر، آئین تودیع و معارفه استاندار سمنان که عصر یکشنبه در سالن اداره کل تأمین اجتماعی استان برگزار می‌شد، از زحمات ۲۵ماهه محمد زند وکیلی استاندار سابق قدردانی و محمدرضا خباز، نماینده سابق مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی به‌جای وی معارفه شد.

امنیت مهم‌ترین وظیفه استانداران در دولت یازدهم

قائم‌مقام وزیر کشور در امور سیاسی، در این آئین با اشاره به اینکه مهم‌ترین وظیفه استانداران حفظ و تداوم امنیت در استان‌هاست، گفت:  امروز به برکت انقلاب اسلامی، ولایت‌فقیه و خون شهدا امنیتی در کشور برقرار است که جمهوری اسلامی ایران را در صدر کشورهای منطقه قرار می‌دهد لیکن استانداران دولت یازدهم می‌بایست این امنیت را پاس داشته و در راستای حفظ و برقراری هرچه بیشتر آن تلاش کنند.

محمدحسن مقیمی همچنین سلامت را دومین نیاز مردم و وظیفه استانداران خواند و ابراز داشت: حاکم شدن سلامت در کشور یکی دیگر از وظایف بسیار مهم استانداران است که باید بیش‌ازپیش به آن توجه داشت.

وی با تاکید بر اینکه مردم متدین، همیشه درصحنه و خداجوی ایران اسلامی استحقاق زندگی در امنیت و سلامت را دارند، افزود: پس باید به‌سلامت مردم هم‌فکر کنیم و از این منظر، ارتقاء سلامت یکی از وظایف مهم استاندار سمنان در آینده خواهد بود.

حمایت از نامزدهای انتخابات ممنوع

رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین درباره انتخابات نیز، گفت: ستاد انتخابات کشور، استانداران، فرمانداران و بخشداران موظف‌اند که آمادگی لازم را برای برپایی یک انتخابات سالم، باشکوه، رقابتی و با حضور حداکثری مردم فراهم کنند همچنین باید توجه داشت که وظیفه ما در برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه کاملاً روشن است و آن‌هم این نکته مهم است که مردم باید احساس کنند رای شان اثر بخش است.

مقیمی خطاب به مسئولان نهادهای دولتی، اجرایی و نهادهای متصدی برگزاری انتخابات، ابراز داشت: همه دستگاه‌های دولتی، قضایی، عمومی، نظامی و انتظامی و همه دستگاه‌ها و نهادهایی که از طریق بیت‌المال ارتزاق می‌کنند، حق ندارند از امکانات خود له یا علیه نامزدی استفاده کنند.

وی افزود: همچنین بر اساس قانون انتخابات همه دستگاه‌ها موظف‌اند که امکانات موردنیاز استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و ستادهای اجرایی و نظارت بر انتخابات را فراهم کنند.

رای مردم حق‌الناس است

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین رای مردم را حق‌الناس خواند و گفت: ما به‌عنوان مجریان انتخابات باید از این حق‌الناس حفاظت کرده و این اطمینان را به مردم بدهیم که به‌راحتی در انتخابات هفتم اسفندماه شرکت کنند.

مقیمی بابیان اینکه در طول انتخابات موظفیم قانون را موبه‌مو اجرا کنیم، اضافه کرد: باید شرایطی فراهم کنیم که علاوه بر حضور همه سلایق در انتخابات، مردم به سهولت در پای صندوق‌های رای حضور یافته و به کاندید موردنظر خود رای دهند.

وی تأکید کرد: از سوی دیگر روی سخن ما مجریان انتخابات در هفتم اسفندماه هستند که آن‌ها را موظف به رعایت دو اصل مهم در انتخابات می‌دانیم و آن اصول اجرای قانون و بی‌طرفی، تحت هر شرایطی است چراکه همه ما در برابر قانون یکسان هستیم و نباید با عملکردهای شخصی در انتخابات خدشه وارد سازیم.

دکتر روحانی به وعده‌های خود پایبند است

قائم‌مقام وزیر کشور در مسائل سیاسی همچنین بابیان اینکه دولت تدبیر و امید از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود برای حضور حداکثری مردم و برگزاری انتخابات باشکوه استفاده خواهد کرد، گفت: دکتر روحانی همان‌طور که قبلاً نیز گفته بود، به تعهدی که برای برگزاری انتخابات به مردم وعده داده بود پایبند است.

مقیمی در ادامه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در استان سمنان اشاره کرد و ابراز داشت: این استان از ظرفیت‌های متعدد و متنوع صنعتی، کشاورزی، فرهنگی، گردشگری طبیعی، عرفانی، میراث فرهنگی و ... برخوردار است که استاندار این استان موظف است با بهره‌گیری از این پتانسیل‌ها به توسعه متوازن منطقه کمک کند.

وی افزود: خوشبختانه نیروهای موجود در بدنه استانداری این استان تاکنون به‌خوبی از پتانسیل‌های موجود در این استان استفاده کرده‌اند و امیدواریم در آینده نیز این شرایط ادامه یابد.

تغییر استانداران ربطی به انتخابات ندارد

معاون وزیر کشور همچنین به تغییر استانداران سمنان و قزوین در آستانه انتخابات نیز اشاره داشت و گفت: این امر بدیهی است و هیچ ارتباطی نیز به انتخابات ندارد.

مقیمی خاطرنشان کرد: استفاده از نیروهای کارآمد و متخصص از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم همواره یک اصل در دولت بوده است که این مهم در رابطه با انتخاب استانداران نیز به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: باید با توجه به اصل شایسته‌سالاری می‌بایست زمینه استفاده از همه نیروهای توانمند را فراهم کنیم.

مشکلات استان سمنان فراموش نشود

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان نیز در این آئین با اشاره به لزوم توجه مسئولان به مشکلات مردم متدین و خداجوی استان، گفت: انتظار می‌رود استاندار جدید با شناسایی این ظرفیت‌ها و بهره‌گیری از همه استعدادها، مشکلات پیش روی استان را مرتفع کنند.

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان سمنان، بیان داشت: این استان دارای مردمی متدین، انقلابی، خداجو و پشتیبان ولایت‌فقیه است که همواره و در همه بزنگاه‌های تاریخ معاصر ایران اسلامی حضورداشته‌اند که نمونه این حضور تقدیم سه هزار شهید در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس است.

وی افزود: این مردم که با نثار عزیزانشان به آرمان‌های انقلاب اسلامی ادای دین کرده‌اند استحقاق توجه و عنایت ویژه مسئولان در راستای رفع مشکلات و همچنین توسعه همه‌جانبه در موارد مختلف زندگی‌شان هستند.

خدمت به خلق سنتی حسنه است

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه استانداران سمنان تاکنون همگی خوب و همراه و هماهنگ با مردم بودند، گفت: خوشبختانه این استان از لحاظ تحقق شعار سال همدلی و همزبانی بین مردم و دولت، مورد تاکید مقام معظم رهبری پیشگام است.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه خدمتگزاری و گره گشایی از خلق، سنتی حسنه است، ابراز داشت: در عالم اداره مملکت یکروز شخصی می آید و روز دیگر می رود اما اصل و مبنای حضور بر مسند قدرت، می بایست گره گشایی از خلق باشد.

وی ضمن قدردانی از محمد وکیلی افزود: خدا را شاکرم که خباز نیز مانند وکیلی، دارای دو ویژگی مهم یعنی تدین و تعقل است.

رکود برطرف نشده است

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین گفت: دولت خوشبختانه کارهای اقتصادی بزرگی در دوره حیات خود انجام داده است که برای مثال می‌توان از کنترل تورم در جامعه نام برد اما باید پذیرفت که همچنان رکود در اقتصاد وجود دارد.

کاظم جلالی همچنین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای تخریب چهره رئیس‌جمهوری و دولت، بیان داشت: برخی با سخنان و نوشتار خود دورتادور کشور راه می‌افتند و تنها قصد تخریب چهره رئیس دولت رادارند اما باید دانست که کشور ما بر پایه دین استوار است.

وی با اشاره به شعار سال مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز، افزود: سمنان استان وحدت است و وجود آیت‌الله شاهچراغی به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان که محور وحدت به شمار می‌رود نعمت بزرگی است.

 استان سمنان تشنه و شایسته توسعه است

رئیس فراکسیون اکثریت اصولگرای مجلس شورای اسلامی همچنین بابیان اینکه استان سمنان تشنه و شایسته توسعه است، گفت: توسعه در استان بدون توجه مدیران به همه نقاط و دید فرامحلی و فرا شهرستانی صورت نمی‌پذیرد لذا از همه مسئولان استانی می‌خواهیم به توسعه متوازن توجه ویژه‌ای داشته باشند چراکه این مردم متدین لیاقت بیشتر از این‌ها رادارند.

جلالی با اشاره به پتانسیل‌های موجود در استان سمنان، توضیح داد: سرزمین وسیع، نیروی انسانی زیاد و ظرفیت‌های بالقوه استان را به استانی توسعه‌طلب و شایسته توسعه تبدیل کرده است که باکمی توجه می‌توان به‌راحتی توسعه متوازن را در این استان ساری و جاری ساخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین درباره انتخاب هفتم اسفندماه، افزود: مسئولان همان‌طور که مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور اسلامی ایران تأکید دارند می‌بایست شرایط را برای حضور حداکثری مردم در آوردگاه انتخابات مهیا سازند.

اجرای سیاست های دولت راهبرد نخست

استاندار جدید سمنان نیز در این مراسم با قدردانی از دکتر روحانی رییس جمهوری و هیئت دولت برای انتخاب وی به این مسئولیت، از مردم به خاطر استقبال گرم شان قدردانی و اجرای سیاست و برنامه های دولت تدبیر و امید را راهبرد اصلی خود در این مسئولیت عنوان کرد.

محمدرضا خباز، افزود: خدمت رسانی به مردم متدین، خداجو و انقلابی سمنان افتخاری است که سعی دارم در اجرای آن از هیچ کوششی دریغ نورزم همچنین مردم باید بدانند که با اطلاعات نسبتا کافی درباره مشکلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، صنعتی و دانشگاهی این استان آمده ام.

وی ضمن تشکر از اقدامات محمد زند وکیلی استاندار سابق این استان، بیان داشت: بنده از خدمات شایان ذکر وی تقدیر می کنم و سعی دارم به گونه ای عمل کنم تا رضایت خداوند و مردم در اولویت باشد.

خبار پیگیر انقال آب از خزر باشد

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی اما دیگر سخنران آئین تودیع و معارفه استاندار جدید سمنان بود که با اشاره به طرح آبرسانی دریای خزر به مناطق مرکزی کشور، گفت: از استاندار جدید سمنان تقاضا داریم تا نسبت به تسریع این مهم که نیاز ۱۳استان کشور را تامین می کند، اهتمام ویژه ای داشته باشند.

علیرضا خسروی با اشاره به مطرح شدن ادعای تبعیض و مورد ظلم واقع شدن از دیدگاه برخی حتی در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آیا این ظلم از سوی جمهوری اسلامی است که اینگونه ممکن نیست، پس تنها راه پاسخ به این دیدگاه، داشتن آمایش است که وحدت را نیز به همراه دارد.

وی افزود: حمایت از تولید با رعایت اصول زیست محیطی، منابع طبیعی و کشاورزی، حمایت از عشایر و تولیدات کشاورزی و توجه به فرهنگ بومی و ظرفیت بزرگ جوانان دیگر خواسته ها و موارد مورد نیاز توجه در استان سمنان هستند که امیدواریم استاندار جدید اهتمام ویژه ای به این موارد داشته باشند.

استاندار پیگیر مطالبات مردمی باشد

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین ضمن تاکید بر لزوم پیگیری نیازها و مطالبات مردم استان سمنان توسط استاندار جدید، گفت: تداوم کارهای مفید برای مردم و پیگیری مباحث مطرح شده گذشته را از سوی استاندار جدید مطالبه مردم استان است.

عبدالرضا رستمیان، توجه به تامین آب، راه های ارتباطی، گردشگری، ظرفیت معادن برای گردش اقتصادی و انتصاب مدیران از تمام بخشهای استان سمنان را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به پتانسیل های موجود در استان سمنان، گفت: این استان دارای پتانسیل های فراوان گردشگری، صنعتی، کشاورزی، اقتصادی، نیروی انسانی، علمی، نظامی، فناوری و ... است که با توجه و عنایت ویژه به آن ها می توان زمینه رشد، توسعه و تعالی متوازن استان را شاهد بود.

گفتنی است در خاتمه این آئین، محمد زند وکیلی استاندار سابق سمنان در سخنانی کوتاه از مردم استان حلالیت طلبید و برای خباز آرزوی موفقیت در همه امور کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار