سیما و منظر بافت فرهنگی و تاریخی بوشهر تقویت می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی میگلی‌نژاد صبح دوشنبه در نشست احیای بافت فرهنگی تاریخی شهر بوشهر اظهار داشت: شهرداری به منظور توسعه متوازن شهر بوشهر نگاه ویژه‌ای را به بخش‌های مختلف از جمله بافت تاریخی این شهر دارد.

وی به ظرفیت‌های بالای بافت تاریخی بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: استفاده از این بافت در بخش توریسم می‌تواند رونق‌بخش گردشگری بوشهر باشد و باید با برنامه‌ریزی مناسب در این زمینه حرکت کنیم.

شهردار بوشهر از تلاش برای تقویت بافت تاریخی خبر داد و اضافه کرد: شهرداری نگاه ویژه‌ای برای احیای بافت فرهنگی تاریخی شهر بوشهر دارد و برنامه‌های خوبی برای در حوزه بافت اجرا می‌شود.

وی خواستار حضور و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و شهروندان در بازگرداندن رونق به بافت تاریخی شد و افزود: بدون حضور و مشارکت شهروندان، نمی‌توان به احیای بافت تاریخی امیدوار بود.

میگلی‌نژاد از تقویت سیما و منظر بافت فرهنگی و تاریخی بوشهر با اجرای پروژه‌های مختلف خبر داد و گفت: پروژه سنگ‌فرش کوی بهبهانی اجرا می‌شود و پروژه‌های جدیدی نیز در این منطقه طراحی و اجرا خواهد شد.

وی خواستار همکاری همه دستگاه‌ها برای رفع مشکلات در بافت تاریخی بوشهر شد و اضافه کرد: شهرداری برای احیای بافت تاریخی فرهنگی بوشهر با همکاری فرمانداری و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آماده است.

فرماندار شهرستان بوشهر نیز در این نشست به اهمیت بالای احیای بافت تاریخی بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: از همه دستگاه‌ها انتظار می‌رود که مشارکت لازم را در احیای بافت تاریخی بوشهر داشته باشند.

حسن ابراهیمی خواستار همکاری سازمان‌های مردم نهاد در احیای بافت تاریخی شد و افزود: امیدواریم با همفکری و همراهی جوانان شاهد دستیابی به اهداف مورد نظر در زمینه احیای بافت تاریخ باشیم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار