مردم استان سمنان نگران تهیه میوه شب عید خود نباشند

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن میرعماد صبح دوشنبه در جلسه کمیته تنظیم بازار استان سمنان درمحل سازمان جهاد کشاورزی استان، با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در خصوص تامین میوه شب عید مورد نیاز مردم بیان داشت: بر اساس مصوبه کمیته تنظیم بازار استان، اقلام سیب و پرتغال مورد مصرف مردم تا پایان دی‌ماه به سردخانه های تحویل داده می شوند تا برای ایام منتهی به سال نو توزیع شوند.

وی افزود: این اقدام بر اساس تاکیدات وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اطمینان بخشی به مردم در راستای تامین میوه شب عید و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در ستاد تنظیم بازار صورت می گیرد.

سیب و پرتغال راهی بازار شب عید می شوند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان همچنین درباره اهداف برگزاری جلسات کارگروه تنظیم بازار در استان، گفت: تصمیم گیری و مشورت درباره تأمین منابع مالی مربوط به خرید میوه شب عید و ارائه گزارش آخرین اقدامات انجام‌شده توسط سازمان تعاون روستایی در خصوص تأمین میوه به ویژه اقلام سیب و پرتغال از جمله اهداف برگزاری ستاد تنظیم بازار استان است.

میرعماد خاطرنشان کرد: نظر به اهمیت تأمین به‌موقع میوه به‌خصوص پرتقال با توجه به میزان مصرف آن، قطعی کردن خرید، درجه‌بندی و ذخیره‌سازی در سردخانه‌های استاندارد مدنظر از هم‌اکنون در دستور کار این کمیته قرار دارد.

وی افزود: ستاد تنظیم بازار، جهاد کشاورزی و تعاون روستایی آماده اند تا با برنامه ریزی انجام شده کمترین دغدغه ای نیز برای مردم در تهیه اقلام مورد نیاز شب عید به وجود نیاید.

تامین ۱۱۵۰تن سیب و پرتغال پیش بینی شده است

مدیرسازمان تعاون روستایی استان سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه یکهزار و ۱۵۰تن اقلام سیب و پرتغال برای عرضه در بازار شب عید پیش بینی شده است، گفت: بر اساس مصوبه کمیته تنظیم بازار، تمهیدات لازم برای تأمین وحمل ۸۰۰ تن پرتقال تامسون و ۳۵۰ تن سیب مرغوب اندیشیده و بخشی از هزینه‌ها نیز به فروشنده پرداخت شده است.

مرتضی معتمد همچنین در گزارشی از اقدامات انجام‌شده ستاد تنظیم بازار برای تهیه اقلام میوه شب عید مردم، ابراز داشت: درجه بندی محصولات خریداری شده، قیمت گذاری، حمل و ذخیره سیب و پرتغال شب عید مردم با برنامه ریزی مناسب به خوبی پیگیری خواهد شد.

وی افزود: درباره نحوه خرید، اقلام و محل های ذخیره میوه شب عید کار تقریبا به اتمام رسیده است و قصد داریم تا پایان دیماه نسبت به بسته بندی و درجه بندی محصول بر اساس ذائقه مردم برنامه ریزی های لازمه را در دستور کار قرار دهیم.

نظارت کامل بر تهیه و نحوه توزیع میوه شب عید

مدیر سازمان تعاون روستایی استان سمنان همچنین درباره مصوبات این نشست، گفت: یکی از محاسن ویژه برگزاری جلسات ستاد تنظیم بازار تصمیم گیری و برنامه ریزی درباره نحوه حمل میوه مورد نیاز مردم، بهای تمام شده آن و کنترل دقیق بر سیر توزیع میوه از مبداء تا مقصد است.

معتمد ابراز داشت: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد تا محل‌های ذخیره در شهرستان‌ها، قیمت خرید، تأمین منابع مالی، مراکز توزیع و عرضه میوه، بررسی و کنترل دقیق سردخانه‌ها، نظارت و کنترل دقیق در زمان عرضه و توزیع میوه برنامه ریزی، بررسی و نتایج در نشست بعدی اعلام شوند.

وی در خاتمه، افزود: معاونت برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی و تعاون روستایی در خصوص میزان اقلام مورد نیاز، نحوه تأمین و تخصیص منابع مالی تسهیلات برای خرید میوه شب عید با قائم ‌مقام وزیر در امور بازرگانی مکاتبه کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار