آماده برگزاری انتخابات فدراسیون کاراته هستیم/ سوت من طلایی است

سرپرست دبیری فدراسیون کاراته ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: درخصوص برگزاری مجمع انتخاباتی ، فدراسیون تابع نظر وزارت ورزش است و هر تصمیمی که در این بخش اتخاذ شود ما ملزم به اجرا هستیم. عوامل اجرایی فدراسیون برای برگزاری انتخابات آمادگی لازم را دارند ولی باید برنامه های فدراسیون در این مورد اعلام شود.

وی در خصوص نتایج رقابتهای جهانی اندونزی گفت: کاراته ایران در رقابتهای جهانی مارسی فقط با حضور تیم پسران با شش طلا قهرمان شده بود و اگر بخواهیم رقابتهای اندونزی با آن دوره مقایسه کنیم خوب قطعا قابل قبول نیست این درست که ما نیست به دوره قبل با چهار پله صعود از مکان یازدهم، به مکان هفتم آمدیم ولی کسب یک طلا آن هم در بخش دختران شایسته کاراته ایران با این پتانسیل نیست. 

مردانی در خصوص تاخیر در برگزاری رقابتهای لیگ هم گفت: با این نظر موافقم که با وجود گذشت ۹ ماه از سال هنوز رقابتهای لیگ آغاز نشده و این یک ضعف محسوب می شود. ولی برخی مشکلات از جمله تداخل با رقابتهای برون مرزی و حواشی اخیر روی این جریان تاثیر گذار بود. البته نداشتن سالن مناسب با وجود تعداد رقابتهای لیگ در بخش های مختلف هم بی تاثیر نبود. به هر حال امیدوارم تا پایان آذرماه لیگ را آغاز کنیم. 

وی در مورد اعزام کاراته کاها به رقابتهای ژاپن هم گفت: ژاپنی ها چهار کاراته کای ایران را با پرداخت هزینه ها به مسابقات کاراته وان دعوت کرده اند که در تلاش برای کارهای خروجی و اخذ روادید هستیم که تا این لحظه هنوز موفق به انجام آن نشدیم. بخش روابط بین الملل فدراسیون تلاش می کند که امور مربوط به این اعزام به زودی به سرانجام رسیده تا این چهار کاراته بتوانند در مسابقات ژاپن شرکت کنند. 

سرپرست دبیری فدراسیون کاراته در مورد اینکه از قول وی عنوان شده تیم ملی نداریم که سرمربی داشته باشیم اینگونه توضیح داد: اینکه در شرایط تیم ملی نداریم نکته خاصی نیست و من هم همین موضوع را عنوان کردم . ولی وقتی مسابقاتی از نوع رقابتهای ژاپن پیش بیاید آخرین سرمربی تیم ملی دعوت به همکاری می شود که برای این مسابقات هم دباغیان اعزام خواهد شد. 

مردانی به جلسه دباغیان و سرپرست فدراسیون هم اشاره کرد و گفت: این جلسه بواسطه انجام هماهنگی های لازم برای همین مسابقات ژاپن بود . چون یکی از شاگردان ایشان هم در بین نفرات اعزامی حضور داشت به همین دلیل وظیفه هدایت تیم چهار نفره اعزامی به ژاپن به ایشان سپرده شد. 

این داور بین المللی کاراته ایران در مورد دريافت سوت طلایی از کمیته داوران فدراسیون جهانی هم گفت: فدراسیون جهانی به داوران بین المللی که ۱۰ سال قصاوت بی حاشیه داشتنه باشند سوت برنزی ، بعد از ۱۵ سال سوت نقره ای و بعد از ۲۰ سال سوت طلایی اعطا می کند. من باید سال گذشته در مسابقات جهانی آلمان سوت طلایی می گرفتم و به دلایل مختلف این سفر با وجود دعوت رسمی انجام نشد تا در اندونزی از سوی رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی این کار انجام شود.

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود سوتی که در اندونزی به شما داده شد ،همان سوت نقره ای است که سال ۲۰۰۹ دريافت کرده بودید پاسخ داد: چنین چیزی صحت ندارد و سوت من طلایی است. نزدیک به ۴۰۰ نفر در سالن مسابقات اندونزی شاهد این امر بودند و مگر می شود رئیس فدراسیون جهانی چنین کاری انجام دهد. متاسفانه برخی ها در حال حاشیه سازی هستند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار