برخی انتقادها بی‌انصافی است/لیگ به خاطر تیم ملی تعطیل نمی‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا افتخاری در مورد شرایط حاکم بر لیگ فوتسال ایران ضمن بیان مطلب فوق گفت: هدفمان این است که لیگ حرفه‌ای داشته باشیم اما حرفه‌ای شدن مشکلاتی دارد که مهمترین آن بحث مالی است.

وی اضافه کرد: امروز شاهدیم تیم‌ها به خاطر مشکلات مالی در حال کناره‌گیری از لیگ هستند، اما در تلاش هستیم که آنها را حفظ کنیم تا سال آینده هم در رقابت‌ها شرکت کنند. اگر مشکلات اقتصادی برطرف شود، قطعاً سال‌ آینده تیم‌ها با قدرت بیشتری در رقابت‌های لیگ شرکت می‌کنند.

رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال در مورد اینکه هزینه اعزام تیم ملی فوتسال ایران به گوآتمالا توسط چه نهادی تامین شد؟ تصریح کرد: تا آنجا که اطلاع دارم هزینه‌های سفر این تیم قرار است توسط سفیر ایران در مکزیک پرداخت شود؛ آنهم با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان.

وی در مورد وضعیت کادر فنی تیم ملی فوتسال ایران هم این‌گونه اظهارنظر کرد: قرارداد اعضای کادر فنی آماده شده و قرار است روز چهارشنبه نشستی با این نفرات برای امضای قراردادها داشته باشیم.

افتخاری در مورد آخرین وضعیت اعزام تیم ملی فوتسال به تورنمنت چین، خاطرنشان کرد: به علت اینکه چینی‌ها به ما دیر اطلاع داده بودند، هزینه چنین سفری را در برنامه‌های خود پیش‌بینی نکرده بودیم؛ به همین دلیل به چینی‌ها اعلام کردیم اگر کلیه هزینه‌های تیم ملی ایران پرداخت می‌شود، حاضریم در این تورنمنت شرکت کنیم.

وی اضافه کرد: چینی‌ها از ما فرصت خواسته‌اند و بعد از مشورت به ما اعلام کردند علاوه بر هزینه‌های اقامتی که بر عهده میزبان تورنمنت است، هزینه بلیت هواپیمای نفرات ما را پرداخت می‌کنند که حدود 14 تا 16 هزار دلار تخمین زده شده است.

رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال همچنین یادآور شد: بنده به آقای ناظم‌الشریعه این موضوع را اطلاع دادم و ایشان روز گذشته اسامی 18 بازیکن و 7 نفر اعضای کادر فنی را اعلام کرد که قرار است در نهایت 14 بازیکن به همراه اعضای کادر فنی که جمعاً 21 نفر می‌شوند، به این رقابت‌ها اعزام شوند.

وی با تاکید بر اینکه به خاطر حضور تیم ملی در تورنمنت چین، لیگ فوتسال تعطیل نمی‌شود، افزود: شاید برگزاری مسابقات یکی، دو روز تغییر کند، اما مطمئناً زمان مسابقات تغییر نخواهد کرد زیرا فرصت برای جابجایی دیدارها را نداریم. ما به کادر فنی تیم ملی قول داده‌ایم که پیش از حضور در جام ملت‌ها، یک ماه زمان در اختیارشان جهت آماده‌سازی تیم ملی قرار گیرد که این اتفاق هم خواهد افتاد.

افتخاری به مشکل لباس ملی‌پوشان برای حضور در جام ملت‌های آسیا این‌گونه واکنش نشان داد: در سفر به برزیل و طبق هماهنگی با نمایندگی یکی از برندهای ورزشی، لباس‌های تیم ملی در جام ملت‌ها را تحویل گرفتیم؛ در حالی که برخی دوستان اعلام کردند ما برای تفریح رفته بودیم، اما در این زمان مشکل لباس تیم ملی حل شد و آنها را با خود به ایران آوردیم و تا پایان جام ملت‌ها، از این لحاظ مشکلی نخواهیم داشت.

وی در مورد اینکه شهرام دبیری گفته است یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به عنوان رئیس کمیته فوتسال انتخاب خواهد شد، تاکید کرد: آقای دبیری یک سر دارد و هزار سودا، زیرا سمت‌های مختلفی دارند. در هیات رئیسه پیشنهاد شده بود یکی از اعضای این هیات به عنوان عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال انتخاب شود که با رای نیاوردن، از دستور کار خارج شد.

رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال در مورد حضور شمسایی در تیم منتخب جهان، تاکید کرد: ایشان بازیکن بزرگی است و حقش بوده که در چنین بازی بزرگی حضور داشته باشد.

وی در مورد وضعیت تیم ملی فوتسال هم اظهار کرد: از همه مربیان انتظار داریم تیم ملی را تنها نگذارند، زیرا امروز بهترین فرصت است که از تیم ملی حمایت شود. در شرایط فعلی در آرامش کامل و با همدلی کارها پیش می‌‌رود و تعامل بسیار خوبی بین کادر فنی و بازیکنان وجود دارد. کادر فنی به دنبال مطرح کردن خودش نیست و با تجربه، توانایی و اخلاق‌مداری به فکر پیشرفت فوتسال است.

افتخاری با بیان اینکه باید همه دست به دست هم بدهند تا تیم ملی فوتسال بتواند در رقابت‌های مهم پیش‌رو به موفقیت دست یابد، یادآور شد: تیم ملی فوتسال در مسابقات گرندپریکس عملکرد بسیار خوبی داشت. شما ببینید تیم ایران مقابل برزیل که هفت، هشت هزار تماشاگر آنها را حمایت می‌کردند، تا مرز پیروزی هم پیش رفت و اگر داور به داد آنها نرسیده بود، به ایران می‌باختند. برزیلی‌ها خصوصاً در نیمه دوم بازی دفاعی از خود ارائه کردند که این نشان می‌دهد تیم ملی فوتسال ایران بسیار رشد کرده است.

وی افزود: برخلاف تمام جوسازی‌ها، باید بگویم فوتسال ایران در این سال‌ها روند رو به رشدی داشته و نتایج خوبی گرفته است. قهرمانی در بازی‌های آسیایی، نایب قهرمانی در جام ملت‌ها و دو عنوان دوم و سومی در مسابقات گرندپریکس مؤید این مدعی است.

رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال ادامه داد: کسانی که این موفقیت‌ها را نمی‌بینند، واقعا به فوتسال بی‌انصافی کردند و باعث می‌شوند خستگی روی تن ما بماند. فوتسال روز به روز در حال پیشرفت است و به جای بیان مسائل غیرواقعی، بهتر است به کمک این تیم بیاید.

وی با تاکید بر اینکه منتقدان به عملکرد تیم ملی فوتسال ایران بهتر است یک بار دیگر بازی با برزیل را ببینند، تصریح کرد: نباید اجازه بدهیم تیم ملی این شرایط خوب را از دست بدهد. همه رسانه‌ها، صدا و سیما به عنوان یار دوازدهم می‌توانند به تیم ملی کمک کرده و باعث موفقیت‌های بیشتر این تیم شوند.

افتخاری در پایان در خصوص اینکه ممکن است نظری دوباره به تیم ملی دعوت شود، گفت: این دروازه‌بان فراز و نشیب‌ دارد، اما باید کادر فنی تیم ملی در این خصوص پاسخگو باشد. بنده معمولاً در مورد این مسائل صحبت نمی‌کنم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار