دبیر فدراسیون بوکس: باید به مربیان ایرانی اعتماد کنیم/ بوکس رشته فقیری است

دبیر فدراسیون بوکس می‌گوید حضور کادر فنی ایرانی در تیم‌های ملی تا رقابت‌های انتخابی المپیک قطعی است و مسئولیت تیم‌ها در این مدت بر عهده نایب رئیس فدراسیون خواهد بود.

علیرضا دانشمندفر در گفت‌گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت کادر فنی تیم ملی بوکس ایران اظهار کرد: در مدت زمان اندک باقی مانده تا رقابت‌های انتخابی المپیک عملا فرصتی برای حضور یک مربی خارجی نداریم و فدراسیون ترجیح داده در این مدت از کادر فنی ایرانی برای هدایت تیم ملی استفاده کند.

او ادامه داد: مسئولیت تیم‌های ملی بر عهده روح‌الله حسینی نایب رئیس فدراسیون است و هدایت تیم‌های ملی AOB و APB در این مدت بر عهده کادر فنی ایرانی خواهد بود. ما عملا فرصتی چندانی تا رقابت‌های انتخابی المپیک نداریم و تیم ملی باید تا اسفندماه امسال آماده شود.

دبیر فدراسیون بوکس با بیان اینکه مربیان ایرانی همیشه در تیم‌های ملی موفق بوده‌اند، گفت:‌ با وجود اینکه عملکرد مربیان خارجی در ایران قابل توجه بوده ولی همیشه مربیان ایران بهترین نتیجه را با تیم‌های ملی بوکس بدست آورده‌اند و باید به آنها اعتماد کنیم.

دانشمندفر با اشاره به اینکه برنامه‌های تیم‌های ملی بوکس ایران به خوبی در حال انجام است، گفت: در حال حاضر تیم ملی APB‌ ایران در اردوی آماده‌آسازی ایتالیا به سر می‌برد و تیم بوکس AOB نیز مراحل انتخابی تیم ملی را طی می‌کند.

او خاطر نشان کرد: هر دو تیم بوکس ایران در شرایط خوبی به سر می‌برند و به نظرم حضور دو مربی ایرانی در آنها می‌تواند سبب موفقیت ایران شود. به نظرم فرصت آن رسیده که به کادر فنی ایرانی اعتماد کنیم و به آنها فرصت دهیم تا برنامه‌های خود را پیش ببرند.

دبیر فدراسیون بوکس در بخش دیگری از این گفت‌گو در مورد اردوی ایتالیا و حضور خزانه‌دار فدراسیون در این اردو نیز گفت: علی قندی تهرانی به عنوان مسئول امور مالی فدراسیون با هزینه شخصی خود راهی ایتالیا شده و هزینه‌های او برای این سفر از طرف فدراسیون پرداخت نشده است.

دانشمند‌فر خاطر نشان کرد: در ابتدا قرار بود خزانه‌دار فدراسیون به عنوان سرپرست کاروان راهی اردوی ایتالیا شود ولی بعد که حضور رئیس فدراسیون در اردوی ایتالیا قطعی شد، سرپرستی کاروان به آقای ناطق‌نوری داده شد.

او در ادامه نسبت به برخی بی‌توجهی‌ها به بوکس ابراز گلایه کرد و گفت: متاسفانه بوکس ورزش فقیری در ایران است و توجه زیادی به آن نمی‌شود. با وجود آنکه در کشورهای دیگر گران‌ترین مسابقه‌ها در رشته بوکس برگزار می‌شود ولی ما در ایران درگیر پخش و یا عدم پخش تلویزیونی بوکس هستیم.

دبیر فدراسیون بوکس اضافه کرد: برای پخش رقابت‌های بوکس در شهرهایی غیر از تهران مشکلی نداریم ولی در پایتخت مشکلات مختلفی برای پخش رقابت‌های بوکس وجود دارد.

دانشمندفر در مورد تشکیل کمیته‌ رشته‌های پرمدال و پایه در وزارت ورزش هم گفت: خوشبختانه در این کمیته ورزش بوکس نیز حضور دارد و وزارت بر لزوم حمایت از این رشته به عنوان یک رشته پرمدال تاکید دارد. امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که تا المپیک 2024 شاهد مدال‌آوری بوکس ایران در المپیک باشیم.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار