احضار رییس فدراسیون جودو به وزارت ورزش و جوانان

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان از احضار رستگار رییس فدراسیون جودو به این وزارتخانه خبر داد تا در مورد برکناری آرش میراسماعیلی توضیحاتش را ارائه کند.

به گزارش ایسنا، نصرالله سجادی درباره برکناری‌هایی که در فدراسیون‌های اسکی و جودو انجام گرفته است، بیان کرد: در فدراسیون اسکی سولقانی سرپرست دبیرکلی فدراسیون بود بنابراین جایگزین او هم سرپرست است و انتصاب دبیر صورت نگرفته است بنابراین مشکلی وجود ندارد. در مورد جودو میراسماعیلی از سمت نایب رییسی برکنار شده است، توصیه ما به روسای فدراسیون‌ها این است که اگر می‌خواهند تغییری در هیات رییسه ایجاد کنند با وزارت ورزش هماهنگ کنند و دلایل آن را بگویند که در مورد جودو چنین اتفاقی نیفتاده است البته رستگار اعلام کرده در هیات رییسه موضوع را مطرح کرده است.

او ادامه داد: زمانی که روسای فدراسیون‌ها انتخاب می‌شوند اعضای مجمع برای انتخاب اعضای هیات رییسه، دبیرکل، خزانه‌دار و کارشناس خبره به رییس فدراسیون اختیار تام می‌دهند و او هم نفرات را به وزارت ورزش معرفی می‌کند و پس از طی فرآیند بررسی اداری و زمانی که از همه جهت تایید شد ابلاغ افراد از طرف وزیر صادر می‌شود. ما حتی گفته‌ایم زمانی که می‌خواهند کسی را برکنار کنند با وزارت ورزش هماهنگ کنند که ناصر طالبی برای برکناری سرپرست دبیرکلی فدراسیون اسکی با من هماهنگ کرد و دلیلش این بود که سولقانی بازنشسته است و نمی‌تواند در فدراسیون باشد و یک سرپرست دیگر جایگزین کرد.

سجادی در پاسخ به این پرسش که تکلیف فدراسیون جودو چه خواهد شد؟ گفت: ما رستگار را خواسته‌ایم که به وزارت ورزش بیاید و توضیحات را ارائه کند. پس از بررسی نتیجه آن را ان‌شاءالله اعلام می‌کنیم.

معاون ورزش قهرمانی درباره بررسی وضعیت اشتباهات داوران در لیگ برتر، تصریح کرد: موضوع در سه جلسه بررسی شد و قرار بود جمع‌بندی کار را فدراسیون فوتبال به صورت بیانیه ارائه کند که تاخیر کردند و امیدوارم امروز آن را ارائه بدهند اما مهمترین تصمیماتی که گرفته شد این بود که تقریبا جمع اذعان داشتند در داوری‌ها اشکالات وجود دارد و باید کلاس‌های توجیهی جدی‌تر کار شود و مدرسانی با سطح مسائل فنی خوب بیاورند، آمادگی جسمانی، روانی، ذهنی و دانش داوران بالا رود و همچنین در نیم فصل ارزیابی مجددی از داوران لیگ برتر به عمل آید.

او ادامه داد: تعداد داوران در لیگ برتر زیاد است که این موضوع خوب نیست. برای مثال در لیگ انگلستان با 20 تیم، 18 داور وسط وجود دارد اما در لیگ ایران نزدیک به 42 داور وسط داریم و در یک فصل ممکن است در 5، 6 مسابقه بتوانند قضاوت کنند و یا ممکن است فشار بر روی یک یا دو نفر باشد بنابراین تعداد داوران و کمک داوران در لیگ برتر طی پروسه‌ای بر اساس عملکرد و نمرات ارزیابی کمیته داوران خواهد داد، تقلیل می‌یابد و در نیم‌فصل از تعداد کمتری داوران و با اشکالات پایین‌تری استفاده می‌شود که در این صورت بیشتر هم می‌توانند قضاوت کنند. دپارتمان داوری هم باید بر وظایفش بهتر عمل کند. یک مقدار نظارت ویژه بر روی کلاس‌های داوری و صدور کارت‌ها که توسط هیات استان‌ها انجام می‌گیرد داشته باشد. همچنین اگر احتمالا تخلفی وجود دارد برخورد شود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار