تفاهم‌نامه تأسیس، گسترش و تقویت مهدهای مساجد در سراسر کشور به امضا رسید

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، صبح امروز با حضور انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور و مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان، تفاهم‌نامه تأسیس، گسترش و تقویت مهدهای مساجد در سراسر کشور به امضا رسید.

انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به امضا تفاهم‌نامه فوق اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای ایجاد و گسترش مهدهای مساجد و تقویت ارتباط جامعه با مساجد به امضا رسید است.

وی با اشاره به ظرفیت سازمان بسیج خاطر نشان کرد: این سازمان پتانسیل و ظرفیت خوبی در ابعاد مختلف اقتصادی،‌فرهنگی، سیاسی دارد و می‌توان از شرایط موجود این سازمان برای توسعه کشور استفاده کرد.

وی گفت:‌بسیج کاربردهای زیادی دارد که از ان جمله می‌توان به فعالیت‌های اجتماعی، آموزشی، سیاسی آن اشاره کرد ضمن اینکه این سازمان در محرومیت‌زدایی و کارهای عمرانی اقدامات خوبی را انجام داده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به همکاری این سازمان با سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: در این زمینه بنا داریم از ظرفیت بسیج در مساجد به نحو مطلوب‌تری استفاده کنیم و به همین جهت تفاهم‌نامه‌ای جهت تأسیس، گسترش و تقویت مهدهای مساجد در سراسر کشور با سازمان بسیج به امضاء رسید.

محسنی بندپی با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت بر اساس آموزه‌های دینی تصریح کرد: نقش زنان به برکت انقلاب در عرصه‌های اجتماعی گسترش یافته است و ما می‌توانیم از این ظرفیت به نحو مطلوب‌تری استفاده کنیم.

وی با اشاره به سیاست‌های سازمان بهزیستی در خصوص توسعه مهدهای کودک تصریح کرد: بهزیستی متولی مهدهای کودک درسطح کشور است و به همین جهت توجه ویژه‌ای را به آموزش در مهدهای کودک دارد و در همین راستا از ظرفیت دستگاه‌های مختلف استفاده می‌کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به مفاد و تبصره‌های تفاهم‌نامه تأسیس، گسترش و تقویت مهدهای مساجد در سراسر کشور گفت: هم اکنون 2500 مهد در مساجد فعال شده‌اند که امیدواریم با این تفاهم‌نامه تعداد آنها در آینده افزایش یابد.

محسنی بندپی گفت: تفاهم‌نامه اشاره شده در 10 ماده تبصره تهیه و تنظیم شده است که هر دو سازمان (سازمان بسیج مستضعفین - سازمان بهزیستی کشور) ملزم به اجرای مفاد تفاهم‌نامه هستند.

وی در خصوص سرفصل‌های مواد تفاهم‌نامه تصریح کرد: موضوع تفاهم‌نامه، اهداف تفاهم‌نامه، نحوه اجرای طرح مهد مسجد، تعهدات بسیج، تعهدات سازمان بهزیستی، حل اختلاف بین طرفین، بازبینی  تفاهم‌نامه، نحوه نظارت بر اجرای تفاهم‌نامه و مدت تفاهم‌نامه از جمله مواد در نظر گرفته شده در تفاهم‌نامه بین بسیج و سازمان بهزیستی است.

به گزارش فارس، مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور نیز در ادامه این مراسم ضمن تقدیر از همکاری‌های سازمان بهزیستی در خصوص راه‌اندازی مهدهای مساجد گفت: سازمان بسیج زنان در زمینه‌های  مختلف به ویژه حوزه نونهالان فعالیت‌های جدی را آغاز کرده است که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی حلقه‌های صالحین و همچنین مهدهای قرآنی و مساجد اشاره کرد.

وی گفت: سازمان بسیج زنان به دلیل اهمیت تعلیم و تربیت و همچنین وجود خلاء‌های موجود در کشور وارد عرصه راه‌اندازی مهدهای مساجد شده است که امیدواریم بتوانیم با همکاری سازمان بهزیستی کشور تعداد مهدهای قرآنی را افزایش دهیم.

اصلانی گفت: بخش عظیمی از جمعیت ما را در مساجد نونهالان تشکیل می‌دهند و ما می‌توانیم با استفاده از ظرفیت و پتانسیل دستگاه‌های مختلف اقدامات لازم را برای آموزش، تعلیم و تربیت این نونهالان انجام دهیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به همکاری این سازمان با سازمان بهزیستی کشور گفت: در پی راه‌اندازی مهدهای مساجد جلساتی با مسئولان سازمان بهزیستی برگزار شد و نهایتاً تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین این دو سازمان آماده و وظایف هر یک از نهادها روشن شده است و انشاءالله بتوانیم با هم‌افزایی سازمان‌های اشاره شده گام‌های خوبی در حوزه نونهالان برداریم.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار