شما که برطبل بورسیه‌«بدون آزمون»‌می‌کوبیدید چرا مقابل اعزام بدون آزمون بورسیه‌ دولت اصلاحات سکوت کردید؟

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛دانشجویان بورسیه  نامه ای به نمایندگان مجلس نوشتند. متن نامه بدین شرح است:

جناب آقایان دواتگری و هروی
 
نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
اعضای محترم کمیته های بدوی-تجدید نظر کذایی،تشریفاتی،غیر قانونی تعیین مصادیق وزارت علوم تحقیقات و فناوری


با سلام واحترام
ماه ها می گذرد و دیگر از شما عزیزان مدعی مبارزه با فساد علمی و رانت خواری بورسیه ها خبری نشنیده ایم. خاطرتان هست که در خط مقدم رسانه های مغرض و اپوزیسیون شما وظیفه تهیه آتش را به عهده داشتید و ما را در آن بی پناهی و مظلومیت آقازاده و رانتخوار،بیسواد می نامیدید؟ به یاد می آورید که چه تهمت هایی را به ۳۷۷۲ دانشجوی بورسیه نثار نمودید؟ گفتیم جویای احوالتان باشیم تا از کشفیات جدیدتان در مبارزه با فساد علمی و ادرای بپرسیم. همه ما تک تک روزهای تلخ این یک سال و نیم را با شکنجه روحی گذرانده ایم و اکنون نیز به مدد ادامه مظالم وزارت علوم که وکلایی چون شما را پشتیبان دارد، به همان منوالیم. درباره صحت و سقم سر و سر شما با برخی مسئولان وزارت علوم هیچگونه قضاوت یا پیشداوری نمی کنیم، مبادا چون شما به ورطه تهمت گرفتار آییم.


سوالات بسیاری هست که میل داریم از شما نمایندگان محترم وزارت علوم در مجلس شورای اسلامی بپرسیم. می دانید تنها ورق زدن ۳۷۰۰ پرونده چند روز طول می کشد؟ فعلا کاری به عضویت غیرقانونی شما در کمیته  های غیرقانونی و ظالمانه مصادیق بورسیه ها، آن هم با حکم عناصر ظالم قسم خورده در وزارت علوم نداریم.  جناب اقای دواتگری قاضی محترم در ۲۵ مهر  ماه سال ۹۳ شما در مصاحبه با رسانه ها اعلام نمودید حدودا ۳۵۰ پرونده را از ۱۸ شهریور ( اولین جلسه کمیته تعیین مصادیق) بررسی نموده اید. هر شبانه روز شما عزیزان از چند ۲۴ ساعت معمولی ما انسان های معمولی تر تشکیل شده است که توانستید در ۷ روز  بعد بیش از ۳۳۵۰ پرونده  دیگر را بررسی کنید و نتیجه را در ۲ آبان ۹۳ اعلام نمایید؟ شما ظرف مدت ۴۵ روز -۵ جلسه کاری ۲ ساعته ۳۷۰۰ پرونده را بررسی نمودید .که این نوعی رکورد می باشد .؟؟


یک سوال دیگر.... شما که مدام بر طبل بورسیه های "بدون آزمون " یا "تبدیل به داخل "می کوبیدید چرا در برابر اعزام بدون آزمون بورسیه های دولت اصلاحات سکوت کرده بودید؟ یا مگر نمی دانستید فرایند تبدیل به داخل از زمان اصلاحات بنیان نهاده شده است؟؟ ایا قوانین و ایین نامه بورسیه سالهای ۶۴-۶۸ را مطالعه کرده بودید ؟ اگر می دانستید آزمون را خود اصلاح طلبان لغو کرده اند و سکوت کرده اید باید پاسخگوی سکوت خود باشید و اگر هم نمی دانستید عذری بدتر از گناه آورده اید. چرا از خود نپرسیدید برخی مسئولا فعلی وزارت علوم با کدام آزمون دولت اصلاحات بورس دریافت کرده اند؟ جناب اقای هروی شما همانند کشورهای دیکتاتور و ظالم دانشجویان بورسیه را تهدید میکردید که اسناد و مدارکتان نزد وی روی میز می باشد در صورت لزوم افشا خواهم کرد.یک سوال ایا اسناد و مدارک بورسیه های دوستان شما در دولت های کارگزاران واصلاحات نیز نزد شما می باشد؟؟ایا پرونده آنها را نیز بررسی نموده اید ؟؟


اخیرا هم گل کاشتن های وزارت علوم در رکود تحقیقاتی و افت شدید تولید علم و پرونده بورسیه ها، به سبزه افشای مسئولیت گرفتن یک بورسیه فاقد شرایط و بدون آزمون دوران اصلاحات و نیز اخراجی از محل تحصیل، آراسته شده است. متاسفانه هرچه جستجو کردیم مصاحبه های شما علیه این فساد اداری در وزارت علوم را پیدا نکردیم.؟؟چرا پرونده وی با این مشکلات عدیده ای را شما بررسی  وقانون فرمایشی خود را برای ایشان اعمال نکردید ؟؟ ایا شما فقط مسولیت بررسی پرونده های بورسیه دولت قبل را داشتید ؟؟یا افرادی که در دوران اصلاحات بدون داشتن شرایط مورد ادعایی شما اعم از کسر معدل ،کبر سن،واشتغال همزمان با تحصیل ،بدون ازمون ، اقازاده، بیسواد،...توانسته بودند بورسیه وزارت علوم بشوند .وبرخی از این افراد همکنون جزو مدیران ارشد وزارت علوم می باشند.ولی سکوت شما در برابر بورسیه های دوران اصلاحات مثال زدنی برای دوستان اصلاح طلب شما ستودنی می باشد .


خیلی وقت پیش ما هشدار داده بودیم که زمستان تهمت های امثال شما سپری می شود و روسیاهی اش به ذغال می ماند. همه ما به خوبی به یاد داریم که شما نه تنها خواهان سلب حق قانونی بورس و هیات علمی ما بودید بلکه می خواستید هیچ حق اجتماعی دیگری مانند اشتغال و استخدام را نیز نداشته باشیم.
مرور ظلم هایی که شما به ما روا داشته اید برایمان ناخوشایند بود اما مجبور بودیم این ها را به شما یادآوری کنیم و بگوییم که در یوم الحساب بدتر از این یادآوری خواهد شد و در آن روز هیچ کس هیچ مفری را نخواهد یافت.


با احترام

جمعی از دانشجویان بورسیه

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار