علیپور: لایحه شفاف‌سازی شبهه افکنی‌ است/ خسروی: در این لایحه دست احزاب باز شده است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 2 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، به مخالفت با لایحه شفاف‌سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مجلس و شوراهای اسلامی پرداختند.

محمد علیپور در مخالفت با این لایحه افزود: مخالف شفاف سازی هزینه های تبلیغاتی نیستم اما مطرح شدن این لایحه در این زمان که کمتر از یک ماه تا ثبت نام نمایندگان مجلس برای انتخابات باقی مانده، مناسب نیست.

نماینده مردم چالدران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ آیا به راستی مشکل اساسی، فوری و فوتی مملکت این است یا اینکه بهتر است ابتدا به مشکلات اقتصادی مردم رسیدگی شود چرا با ارائه چنین لوایحی شبهه افکنی ایجاد می کنید.

وی یادآور شد: پشت پرده مطرح کردن این موضوعات چه چیزی وجود دارد؟ چرا در مجالس قبلی چنین موضوعی مطرح نبود؟ و باید این سوال را نیز از وزارت کشور پرسید که چرا در گذشته اگر تخلفی در زمینه تبلیغات انتخاباتی وجود داشت با آن برخورد نکرده و به دستگاه قضا معرفی نکرده اید؟

علیپور گفت: این لایحه بسیار اهمیت دارد اما باید در زمان مناسب ارائه شود و نیاز به دو فوریت نیز ندارد.

در ادامه علیرضا خسروی افزود: این لایحه باید به صورت یک فوریت بررسی شود تا در کمیسیون های مختلف مجلس به طور دقیق مورد رسیدگی واقع شود.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد بحث شفاف سازی اموال مسئولان، وزرا و نمایندگان با اهمیت تر از مطرح شدن این لایحه باشد این در شرایطی است که این موضوع چند وقتی است که همچنان بلاتکلیف باقی مانده است، از چه کسی ترس داریم که اموال خود را اعلام نمی کنیم؟ این موضوع باید شفاف سازی شود در حالی که اکنون آن را کنار گذاشته ایم و رسیدگی به این لایحه را مدنظر قرار داده ایم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: چندی پیش وزیر کشور از پول‌های کثیف سخن گفته بود اما هیچ گزارشی به مجلس ارائه نداد که در برخورد با پول‌های کثیف چه اقدامی انجام داده است لذا به نظر می‌رسد این موارد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی گفت: در این لایحه دست برخی افراد کوتاه شده اما دست احزاب را باز گذاشته ایم و اینها جزو مواردی است که نمی توان در زمان 24 ساعت آن را حل و فصل کرد چرا که زمان کافی نیز برای ارائه پیشنهادات نمایندگان وجود ندارد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار