ساخت اولین گرمخانه در ساوه/ زنان گرفتار اعتیاد ساماندهی می شوند

سعید حکیمی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به ساخت اولین گرمخانه در ساوه با بیان اینکه احداث این مرکز در شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب دادگستری ساوه مصوب شد، بیان داشت: این مرکز در سه بخش شامل مددجویان عادی، اطفال و مددجویان پرخطر برای زنان و مردان ساخته می شود که تمامی امکانات بهداشتی به صورت جداگانه در آنها پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: ظرفیت این مرکز ۲۰۰ نفر و مجهز به دوربین های مدار بسته خواهد بود که توسط شهرداری کنترل می شود تا از بروز هرگونه حادثه توسط مددجویان در این مرکز جلوگیری شود.

مسئول اجرائیات شهرداری ساوه گفت: مسئولیت این مرکز با واحد اجرائیات شهرداری است که علاوه بر نظارت، وظیفه تامین امکانات لازم را نیز دارد و تمامی مددجویان در این مرکز با لباس متحد الشکل خواهند بود و تهیه غذای مددجویان این مرکز بر عهده دانشکده علوم پزشکی ساوه است که در پایان هر فصل محاسبه و توسط شهرداری به دانشکده پرداخت می شود.

حکیمی ابراز داشت: بر اساس مصوبه شورای پیشگیری، اداره بهزیستی نیز موظف شده تا یک نفر مددکار اجتماعی به صورت کشیک برای هر روز به مرکز مذکور معرفی کند تا در موارد نیاز این مددکار در راستای ارائه مشاوره و مددکاری اقدام کند.

وی تصریح کرد: در این مرکز کمیته ای متشکل از نیروی انتظامی، شهرداری، بهزیستی، دانشکده علوم پزشکی و کمیته امداد تشکیل خواهد شد که به محض پذیرش هر مددجو ساماندهی وی از لحاظ روانی، پرخطر بودن، بدسرپرستی، نیازمند بودن و ... مورد بررسی و در بخش مورد نیاز پذیریش می شود.    

مسئول اجرائیات شهرداری ساوه افزود: نبود مرکز کمپ ترک اعتیاد زنان ساوه در گذشته مشکلاتی را از جمله رهایی این قبل معتادان پرخطر در پارک ها یا اماکن عمومی در پی داشت اما با بهره برداری از این مرکز، زنان پرخطر نیز تحت مراقب و کنترل قرار خواهند گرفت.

حکیمی در خاتمه با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه های شهروندان و مسئولان اتخاذ تدابیر مناسب برای رسیدگی به معتادان و به ویژه کارتن خواب ها است، اظهار داشت: توجه به مسئله اشتغال افراد بهبود یافته از مواردی است که باید به آن توجه جدی داشت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار