کفاشیان: با اجرای برنامه دقیق در فوتسال و فوتبال ساحلی به موفقیت می‌رسیم

رئیس فدراسیون فوتبال با حضور در کارگاره آموزشی توسعه فوتسال و صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها دقایقی به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به این که جایگاه فوتسال بسیار ارزشمند است، قصد داریم با دوره‌های آموزشی برای توسعه این رشته در آسیا و در کشورهایی که فعالیت چشمگیری ندارند، گام های مفیدی برداریم.

وی افزود: با توجه به این که در کنفدراسیون فوتبال آسیا کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی در کنار یکدیگر وجود دارد، برنامه‌ریزی‌های مدونی را برای این دو رشته انجام داده‌ایم تا فوتبال ساحلی و فوتسال در آسیا که پیشتاز و صدرنشین هستند، مسیر رشد و ترقی را طی کرده و در جهان نیز عملکرد فوق العاده‌ای داشته باشند.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: برنامه‌های ارائه شده بسیار قوی بوده و در نمودارهایی که در فیفا و AFC طراحی شده، ایران فراتر از حد انتظار فعالیت داشته و نتایج خوبی را به دست آورده است. در واقع شاخص‌های فعالیت ایران در آسیا و سایر قاره‌های جهان که موفق بوده است، نشان دهنده توانمندی و فعالیت‌های خوب فوتسال ایران است. ما قصد داریم تا کشورهای بیشتری را در آسیا و در رشته فوتسال فعال کنیم.

او در ادامه خاطر نشان کرد: برگزاری جام باشگاه‌های آسیا در ایران و به میزبانی اصفهان نشان داد تیم‌ها در حال رشد هستند به طوری که تیم قدرتمند ژاپن از قرقیزستان شکست خورد. یا تیم‌هایی حضور داشتند که به سختی در کشورشان امکانات اولیه فوتسال وجود دارد و در نهایت این امر نشان دهنده این است که فوتسال در آسیا پیش‌رو است. در قسمت بانوان برای اولین بار در آسیا قهرمانی ایران باعث شد تا دید مسئولان تغییر کند. فیفا نیز جام جهانی گواتمالا را در حالی به صورت آزمایشی برگزار می‌کند تا سطح کشورها را ارزیابی کند که از آسیا ایران و ژاپن حضور دارند. بر همین اساس باید برنامه‌ریزی داشته باشیم و برای رشد دیگر کشورهای آسیایی گام برداریم. بر همین اساس با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی قصد داریم به این هدف برسیم.

کفاشیان ادامه داد: یکی دیگر از کارهای مهمی که انجام داده‌ایم، شروع فعالیت در رده‌های سنی جوانان و نوجوانان است. در نشستی که در مهر ماه در زوریخ برگزار شد قرار شد تا المپیک جوانان و نوجوانان فوتسال جایگزین فوتبال شود. بر همین اساس از هم اکنون باید در رده سنی زیر 17 سال برنامه ریزی کنیم تا در قسمت پایه، تیم‌های موفقی داشته باشیم. المپیک 2018 آرژانتین با حضور تیم‌های فوتسال دختران و پسران رده سنی زیر 17 برگزار خواهد شد که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حضور تیم‌ها برنامه‌ریزی‌های خاص خود را دارد.

وی پیشرفت‌های ایران را مدیون زحمات باشگاه‌ها و هیات‌های فوتبال دانست و گفت: بدون شک فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که در باشگاههای فوتسال و هیاتهای فوتبال استانهای کشور صورت گرفت باعث شد تا شاهد پیشرفت فوتسال ایران در آسیا و همچنین جهان باشیم. همچنین در بخش فوتبال ساحلی نیز باید برنامه‌های خود را به خوبی به مرحله اجرا برسانیم و دانش فنی خود را به سایر کشورهای آسیایی منتقل کنیم که با برگزاری دوره‌های آموزشی به این هدف خواهیم رسید.

رییس فدارسیون فوتبال در پایان بیان کرد: اگر دوره‌های آموزشی به صورت مدون برگزار شود، می‌توانیم در دو بخش فوتسال و فوتبال ساحلی موفق باشیم. برنامه‌های توسعه‌ای فدراسیون فوتبال به تبعیت از کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال اجرا است و مطمئنا قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته‌ایم. ضمن این که انتقال دانش فنی به دیگر کشورها باعث می شود تا شاهد یکسان سازی علم و دانش فوتسال باشیم. همان طور که می‌دانید در راستای این هدف، عباس ترابیان در کشورهای اندونزی و مالزی حضور یافت و در این خصوص دوره های آموزشی مختلفی را تدریس کرد. ما با اجرای برنامه‌های خاص خود در ایران و سپس در آسیا می خواهیم که شاهد موفقیت فوتسال و فوتبال ساحلی باشیم.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار