برگزاری نخستین مرحله طرح «دوست علمی» در سیستان و بلوچستان

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان سیستان و بلوچستان گفت: نخستین دوره طرح دوست علمی با هدف شناسایی استعدادهای برتر در رشته ریاضی و تجربی با ایجاد ارتباط متقابل بین اساتید و رتبه‌های برتر المپیاد جهانی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، در این مراسم دکتر پهلوانی رئیس بنیاد ملی نخبگان استان، نوید برگزاری طرح دوست علمی را در سرتا سر استان از شمال تا جنوب داد و افزود: این طرح در دوره‌های بعدی با حضور مربیان از میان استعدادهای برتر و نخبگان بومی برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: نخستین دوره طرح دوست علمی با هدف شناسایی استعدادهای برتر در رشته ریاضی و تجربی با ایجاد ارتباط متقابل بین اساتید و رتبه‌های برتر المپیاد جهانی با همکاری بنیاد ملی نخبگان استان سیستان و بلوچستان و اداره‌کل آموزش و پرورش استان با شرکت 54 نفر از دانش‌آموزان برتر دبیرستان‌های ناحیه یک و 2 زاهدان برگزار شد.

وی افزود: در این طرح به ارائه آموزش مباحث اختر فیزیک، کاربرد کامپیوتر در فیزیک و تاریخ علم توسط تعدادی از مربیان نخبه و معلمان مدارس سمپاد پرداخته شد و مربیان با دانش‌آموزان، رابطه دوست علمی برقرار کرده و به بسیاری از مشکلات آنها در آینده تحصیلی و شغلی پاسخ دادند.

رئیس بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: طرح دوست علمی به دنبال استعدادیابی و نخبه‌پروری در هر استان است و هدف اصلی ما شناسایی دانش‌آموزان مستعد و فراهم کردن مسیر برای شکوفایی استعدادهای آنها خواهد بود.

پهلوانی افزود: شناسایی دوست علمی از میان نخبگان و استعدادهای برتر، تمرکززدایی و افزایش گسترده حمایتی بنیاد ملی نخبگان به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار، ایجاد تقویت حس اعتماد اجتماعی و دل‌بستگی ملی در میان دوستان علمی و دانش‌آموزان مستعد، افزایش انگیزه دانش‌آموزان مستعد به‌سوی کسب موفقیت‌های علمی ویژه در مناطق کم برخوردار و مدیریت و انتقال دانش و مهارت‌ها در میان استعدادهای برتر، نخبگان و دانش آموزان مستعد نیز از جمله اهداف این طرح است.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار