انتقاد حافظی از بسته بودن سیستم اطلاعاتی در شهرداری

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در آغاز حسابرسی سازمان‌های شهرداری تهران نسبت به بسته بودن سیستم اطلاعاتی انتقاد کرد و گفت: کتمان اطلاعات تخلف است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی گزارش حسابرسی از سازمان میادین میوه و تره بار، اظهار کرد: درهفت بند از این گزارش 12 مرتبه از واژگانی همچون "عدم دسترسی به اطلاعات"، "عدم ارائه اطلاعات" و "عدم افشای اطلاعات کامل" استفاده شده این موارد بیانگر بسته بودن سیستم است و بر این اساس شورا نمی تواند قضاوت و نظارت داشته باشد.

وی با بیان اینکه وقتی سیستم بسته است نمی توان از شورا انتظاری داشت، تاکید کرد: این رفتارها، غیرقانونی است و کتمان اطلاعات تخلف محسوب می شود. مسئولان باید در این باره پاسخگو باشند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه گفت: حسابرسی استانداردهای خاص خود را دارد و حسابرس هم در این چارچوب کار خود را انجام می دهد، اینکه دوستان می گویند تهاترها و نگهداشتن حساب آنها سخت است، قابل پذیرش نیست. پس از اتمام سال مالی و بسته شدن حساب ها، حسابرس بررسی های خود را شروع می کند.

وی تاکید کرد: اگر دوستان نمی خواهند حقیقت را بپذیرند نکته دیگری است. فردی که خواب است را می‌توان از خواب بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده است را نمی‌توان بیدار کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار