پول درمان کارگران کجا هزینه شده است؟/ بگذارند ما سکوت کنیم

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در جمع خبرنگاران و در حاشیه همایش دیابت، به انتقاد از بیمه تأمین اجتماعی پرداخت و گفت: ما یک صحبتی کردیم که بخش درمان تأمین اجتماعی زیر نظر وزارت بهداشت قرار گیرد.

وی ادامه داد: عده‌ای نسبت به این جمله واکنش نشان دادند و به دنبال تحقیق و تفحص از نظام سلامت هستند، ای کاش آنها تحقیق و تفحصی کنند تا ببینند پولی که کارگران برای درمان طی 30 سال به تأمین اجتماعی پرداخت کرده‌اند کجا هزینه شده است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در طول این سال‌ها اگر این پول در حوزه درمان هزینه می‌شد اکنون اطراف تهران پر از بیمارستان بود.

وی با بیان این جمله که «بگذارند ما سکوت کنیم»، در مورد زمان پرداخت بدهی بیمه‌ها به وزارت بهداشت افزود: معاون اول رئیس‌جمهور دستور داده که بیمه‌ها یک‌هزار میلیارد تومان از بدهی 6 هزار میلیاردی خود را پرداخت کنند.

هاشمی در مورد زمان پرداخت این بدهی تأکید کرد: ما صبر می‌کنیم و خوشبین هستیم.

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به سؤالی که یکی از خبرنگاران پیرامون بیلبوردهایی با جملاتی نظیر «سردار سلامت» در جریان سفرهای استانی و شائبه حضور وزیر بهداشت در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: این سؤالات خوب نیست و افراد را از خدمت محروم می‌کند.

وی ادامه داد: دوستانی که اظهارنظر کرده بودند که برای حوزه سلامت یک چشم‌پزشک مناسب نیست، بدانند که آمدن ما برای خدمت است و در راه آرمان‌های امام(ره) ما تمام تلاش خود را می‌کنیم.

هاشمی همچنین خاطرنشان کرد: آنهایی که دنبال قدرت هستند، خاطرشان جمع باشد و ما منافع مردم را به هر چیزی ترجیح می‌دهیم.

وزیر بهداشت همچنین در مورد راهکار بانک مرکزی جهت پرداخت بدهی بیمه‌ها گفت: دکتر سیف رئیس بانک مرکزی به من گفت که به زودی راهکاری را ارائه خواهد داد تا مشکل پرداختی بیمه‌ها حل شود.

هاشمی همچنین در مورد نحوه پذیرش دانشجو و به خصوص دانشجوی پرستار در کشور گفت: قبول شدگان ما در قالب آزمون سراسری هستند و کارنامه و در سابقه علمی، همکاران ما در این موارد کوتاه نمی‌آیند که خلاف این موضوع حرکت کنیم و اکنون کشور نیاز به پرستار دارد و پرستار باید تربیت شود.

وی با بیان اینکه تعداد پرستاران پرشمار خواهد بود، گفت: بیمارستان‌ها نیز می‌توانند از طریق دانشگاه‌های خود اقدام به آموزش پرستار کنند، چرا که ما در بعضی زمینه‌ها مانند کاردان و کارشناس اتاق عمل مشکل داریم، اما اینکه دانشجویان برای ما تعیین تکلیف کنند که چه کاری باید بکنیم، درست نیست.

وی در انتها به دیدارهای دوجانبه خود با وزرای بهداشت سایر کشورها اشاره کرد و گفت: در این دیدارها در جهت توسعه صادرات و سرمایه‌گذاری‌های مشترک صحبت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار