واکسن‌های جدید در جهت جلوگیری از سرطان تولید شود/ لزوم افزایش تحقیقات در حوزه تولید واکسن

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، حسینعلی شهریاری در حاشیه بازدید از مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه تولید واکسن طی چند سال گذشته گفت: خوشبختانه انستیتو پاستور ایران که زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است با اقدامات تولیدی و تحقیقاتی خود توانسته کمبود واکسن را مرتفع سازد.

وی با تأکید بر لزوم افزایش تحقیقات در حوزه تولید واکسن، افزود: در سال‌های گذشته، ایران صادرکننده واکسن به سایر کشورها بوده است، بنابراین باید تلاش کرد تا در این حوزه به‌عنوان مرجع تولید واکسن در منطقه شناخته شویم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین، بر لزوم توجه مجلس به این مجموعه تحقیقاتی و نگاه ویژه به اعتبارات این مجموعه در بودجه سال 95 تأکید و ابراز امیدواری کرد تا در تولید واکسن‌های جدید و تعداد واکسن‌های تزریقی به مردم خودکفا شویم.

شهریاری با اشاره به تولید واکسن پنتاوالان (واکسن پنج‌گانه) در کشور، گفت: لازم است واکسن‌های جدیدی در جهت جلوگیری از بیماری‌هایی مثل سرطان در کشور تولید شود.

وی در ادامه، بابیان اینکه در سال گذشته 50 میلیارد ریال به بودجه تولیدی و تحقیقاتی انستیتو پاستور اضافه شد، افزود: لازم است در زمینه تحقیقات، واکسیناسیون و پیشگیری از بیماری‌ها نگاه مسئولان به سمتی رود که بیشتر به بخش تحقیق و تولید واکسن توجه کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار