گاز مونواکسید کربن در قم قربانی گرفت

مهدی جمشیدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این حادثه ساعت 21:10 شب گذشته رخ داد که بر اثر آن یک آقا30 ساله جان خود را از دست داد.
وی گفت: در حادثه دیگری که ساعت 5:30 صبح امروز رخ داد، سه تن بر اثر استنشاق منواکسید کربن در جاده قم - گرمسار مسموم شدند.
وی تولید گاز منواکسیدکربن ناشی از سوخت ذغال چوب را عامل کاهش هوشیاری این سه تن عنوان کرد و افزود: این سه تن توسط آمبولانس به مراکز درمانی قم منتقل شدند.
به گفته جمشیدی، جمعه شب گذشته 29 آبان ماه نیز یک خانواده چهار نفره بر اثر استنشاق گاز منواکسیدکربن در این استان دچار مسمومیت شدند.
وی نقص بخاری را عامل این حادثه عنوان و اضافه کرد: هر چهار تن این خانواده به علت کاهش سطح هوشیاری به مرکز درمانی قم منتقل شدند.
وی از شهروندان درخواست کرد: با توجه به سردشدن هوا، در نصب صحیح بخاری دقت لازم داشته باشند و مبادی ورودی و خروجی لوله بخاری و دودکش را بررسی کنند.
مسئول روابط عمومی اورژانس قم تاکید کرد: استفاده از بخاری های بدون دودکش تنها در محیط هایی که دارای تهویه و جریان مناسب هوا می باشد، مجاز است.
وی سردرد، سرگیجه، تهوع، استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تاری دید، فلج شدن عضلات از جمله عضلات تنفسی را از علائم مسمومیت با گاز منواکسیدکربن عنوان کرد و افزود: در صورت مواجه شدن با فرد مسموم، نخستین و مهم ترین اقدام رساندن اکسیژن(هوای تازه) به مصدوم و تماس با اورژانس 115 است که باز کردن پنجره اتاق یا خارج کردن فرد از آن محیط موثرترین اقدام جهت بهبود حال فرد مسموم است.
از ابتدای آغاز فصل سرما تاکنون، استنشاق گاز منواکسیدکربن باعث فوت سه تن و مسمومیت 17 تن در استان قم شده است. ک/3
/2085/ 1175/1042

انتهای پیام /*

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار