بسیج برای ایجاد مهدمسجد‌ها ورود پیدا می‌کند

 بسیج برای ایجاد مهدمسجد‌ها ورود پیدا می‌کند

به گزارش خبرنگار ایلنا، انوشیروان محسنی‌بندپی در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان بسیج زنان و سازمان بهزیستی کشور در خصوص تاسیس مهد مسجد‌ها ضمن گرامیداشت هفته بسیج و بزرگداشت خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: در زمان جنگ وظیفه بسیج در راستای دفاع از کشور بود، اما بسیج امروز کاربردهای زیادی دارد و می‌تواند؛ در ابعاد مختلف آموزشی، فرهنگی و... ایفای نقش کند.

وی با بیان اینکه در مسائلی همچون محرومیت‌زدایی، مسائل اقتصادی و عمرانی، شاهد ورود خوب و موفق بسیج بوده‌ایم، ادامه داد: همان‌طور که امام راحل گفته است مساجد سنگر هستند و امروز کاربردهای ارزشمندی در ابعاد مختلف دارند. همچنین سازمان بهزیستی نیز به برکت انقلاب و خون شهدا توسط شهید فیاض‌بخش بنیانگذاری شده است.

بندپی با اشاره به اینکه یکی از وظایف سازمان بهزیستی کشور تعلیم و تربیت و نگهداری از کودکان و صدور مجوز برای مهدهای کودک در جهت رشد و پرورش جسمی و مهارتی کودکان است، اظهار کرد: در آموزه‌های دینی ما نیز بر رشد و آموزش کودکان تاکید شده است و امروز با توجه به نقش‌آفرینی زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی ضرورت ایجاد مراکزی که به پدران و مادران که بخش بزرگی از زمان خود را خارج از خانه طی می‌کنند، بپردازد بیش از پیش احساس می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه اگر ذره‌ای تخلف در خصوص تعلیم و تربیت کودکان انجام شود آثاری سوء بر کودک دارد، افزود: ورود سازمان بسیج می‌تواند نقش مثبتی در این خصوص داشته باشد.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌های مختلف میان سازمان بهزیستی و مراکز اقامه نماز و سایر مراکز فرهنگی تاکید کرد: همکاری با این مراکز ابزاری لازم برای رشد و نگهداری کودکان است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار