انتخاب سه نفر از نمایندگان مجلس به عنوان اعضای هیئت مدیره موسسه خبرگزاری خانه ملت / اعتراض رسایی نسبت به انتخاب اعضا

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی تذکر آیین نامه ای در خصوص انتخاب سه نفر از نمایندگان مجلس با معرفی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس به عنوان عضو در هیئت مدیره موسسه خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: تاکنون شش نفر معرفی شده اند و دو بار هم این لیست پخش شده است البته بنده کاندیدا نبودم اما 14 نفر برای کاندیدا برای حضور در هیئت مدیره این موسسه معرفی شده بودند.

 

وی ادامه داد: کمیسیون آیین نامه هر شش نفری که انتخاب کرده بود عضو این کمیسیون هستند و اشتراک این شش نفر آن است که تاکنون کار رسانه ای انجام نداده اند زیرا اگر داشته اند در این برگه ها می نوشتند؛ شاید به لحاظ ظاهر آیین نامه ای مشکلی نداشته باشند اما این درست نیست که کمیسیون آیین نامه نمایندگان دیگر مجلس را که کار رسانه ای کرده اند و به درد آن موسسه می خورد را انتخاب نکرده و تنها این شش نفر را به عنوان عضو کمیسیون آیین نامه انتخاب بکند.

 

رسایی خاطر نشان کرد: اگر یک کمیسیون تخصص دیگری هم چون کمیسیون بهداشت باشد و فردی را انتخاب کند که در امر بهداشت متخصص بوده و عضو این کمیسیون باشد ایرادی ندارد اما این موضوع شکل و ظاهر درستی ندارد.

 

در ادامه حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد که در غیاب علی لاریجانی ریاست جلسه علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به رسایی اظهار داشت: صحبت شما این است که اگر احیانا از نمایندگانی دیگری که در حوزه رسانه فعال بوده اند انتخاب می شدند این اتفاق بهتر بود اما این امر در چارچوب آیین نامه انجام شده و افراد خودشان را برای این مسئولیت نامزد کرده اند.

 

وی تصریح کرد: کسانی که بالاترین رای را آورده انتخاب و به نمایندگان دیگر معرفی شدند.

 

گفتنی است؛ نایب رئیس مجلس نام سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که با معرفی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس به عنوان عضو در هیئت مدیره موسسه خبرگزاری خانه ملت انتخاب شده اند را اعلام کرد.

براین اساس از مجموع 163 رای محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان، موسی غضنفرآبادی نماینده مردم کرمان و هم چنین محسن صرامی فروشانی نماینده مردم اصفهان نیز به عنوان اعضای هیئت مدیره موسسه خبرگزاری خانه ملت انتخاب شدند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار