به ادعای مقامات بلند پایه آمریکایی امروز ایران یکی از سه قدرت تاثیرگذار جهان محسوب می‌شود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در دومین همایش بسیج طلاب که به مناسبت هفته بسیج صبح امروز در حوزه علمیه مروی برگزار شد با اشاره به حساسیت های امروز جمهوری اسلامی در صحنه بین المللی اظهار داشت: در زمینه شرایطی که امروز در ایران و ایران در منطقه از آن برخوردار است تکلیفی برعهده مردم و روحانیت است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه فراوانی برخی اصطلاحات در کلام مقام معظم رهبری بیان این اصطلاحات را حاکی از اهمیت موضوع دانست و تصریح کرد: یکی از اصطلاحاتی که معظم له در سال های اخیر به کار برده اند واژه استحکام درونی نظام است همچنین در طول چند ماه اخیر بیش از 70 بار از واژه نفوذ استفاده کردند و این حکایت از اهمیت موضوع نفوذ در شرایط کنونی دارد.

 

حجت الاسلام سعیدی با ارزیابی موقعیت ایران در منطقه و جهان اظهار داشت: رسالتی که امروز به عهده و مردم ماست بسیار ضروری است اگر ما بخواهیم به ارزیابی انقلاب های توحیدی بپردازیم انقلاب ایران چهارمین انقلاب توحیدی محسوب می شود.

 

وی با برشمردن انقلاب های توحیدی از صدر تاریخ بشر تا به امروز اولین آنها را انقلاب حضرت نوح دانست، انقلاب دوم را انقلاب موسی بن عمران و انقلاب سوم را انقلاب صدر اسلام به عنوان گسترده ترین انقلاب دانست و ادامه داد: انقلاب سوم بنای جهانی شدن داشته و دارد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران چهارمین انقلاب توحیدی را انقلاب اسلامی ایران معرفی کرد و گفت: امروز 36 سال از عمر این انقلاب می گذرد.

 

در تاریخ معاصر نیازمند واکاوی دلایل انحراف نهضت مشروطیت هستیم

 

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه انقلابی به عظمت انقلاب صدر اسلام با بحران های عظیمی مواجه شد و سرانجام از مسیر خود خارج و تنها به یک حکومت سلطنتی اموی و عباسی شد اظهار داشت: در تاریخ معاصر نیازمند واکاوی آن هستیم که چه عواملی باعث انحراف نهضت مشروطیت و نهضت ملی ایران شد و چه جریان های زمینه انحراف نهضت ملی ایران را فراهم کرد.

 

وی اضافه کرد: همه انقلاب ها با بحران های شدیدی مواجه و از مسیر خود خارج شدند این در حالی است که انقلاب اسلامی ایران قریب به 4 دهه است که استوار مانده و استمرار آن الزاماتی دارد و توجه به این الزامات برای طلاب جهان ضروری است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به تهدیداتی که امروز متوجه انقلاب ایران است ادامه داد: در اواخر قرن بیستم تحلیل گران آمریکایی به این نتیجه رسیدند که قدرت آمریکا برای تثبیت اقتدار خود در جهان محدود است آنها معتقد بودند اگر نتوانند در ربع اول قرن بیست و یکم جایگاه خود را تثبیت کنند به سرنوشت شوروی ثابت گرفتار خواهند شد و بنا بر آن شد که شخص اوباما این تثبیت اقتدار را به سرانجام برساند.

 

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه تمام هدف آمریکا فتح قلب خاورمیانه و آسیا بود تصریح کرد: دلایل زیادی برای تحقق این هدف وجود داشت که از جمله می توان به 520 میلیارد ذخیره بشکه نفت در این منطقه، جمعیت یک و نیم میلیاردی آماده، برخورداری از مکتبی غنی و ریشه دار اشاره کرد در این میان مکان ایران از محوریت مهمی برخوردار است.  

 

وی دلایل دیگر آمریکا برای نفوذ در این منطقه را توسعه رژیم صهیونیستی، جلوگیری از خیزش ها و مهار ایران و کم رنگ شدن محوریت ایران در منطقه دانست و یادآور شد: به اعتقاد آمریکایی ها ایران نباید از چرخه سوخت برخوردار شود پشتیبان حزب الله و غزه باشد و همچنین ارتباط استراتژیک با عراق و سایر کشورهای منطقه داشته باشد در این راستا آمریکایی ها و برای نیل به این اهداف سه راهبرد محوری را پیش روی داشتند راهبرد اول راهبرد نظامی که تا سال 2008 جنگ مستقیم را در این راستا پی می گرفتند و بعد این جنگ مستقیم تبدیل به جنگ نیابتی شد. راهبرد بعدی راهبرد فرهنگی از جمله توهین به پیغمبر بزرگ اسلام و به آتش کشیدن قرآن بود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران راهبرد سوم آمریکا در منطقه را راهبرد دیپلماسی دانست و ادامه داد: در خصوص ایران نیز آمریکایی ها سه راهبرد پیش روی داشتند راهبرد اول تهدید و جنگ که در این راستا از رژیم صدام حمایت کردند، راهبرد بعدی راهبرد تحریم بود که یک حلقه تمام عیار را به دور ملت ایران اعمال کردند و جای تعجب و شگفتی است که چگونه این ملت از پس این تحریم های ظالمانه سربلند بیرون آمد.

 

تعامل اصلی ترین راهبرد آمریکا در قبال جمهوری اسلامی محسوب می شود

 

حجت الاسلام سعیدی راهبرد سوم و مهمترین راهبرد آمریکا در برابر ایران را راهبرد تعامل دانست و اضافه کرد: در راستای این راهبرد برخی خواسته های جمهوری اسلامی ایران را پذیرفتند  اما آیا پذیرش برخی خواسته ها به معنی پایان شیطنت و دشمنی و استراتژی براندازی انقلاب از طرف آمریکایی ها محسوب می شود؟ یا یکی از شیوه هایی است که بدون تغییر هدف آمریکا بلکه تنها با تغییر شیوه براندازی هدف ذکر شده را دنبال می کند.

 

وی با اشاره به سخنان اوباما مبنی بر تغییر فکر مردم شوروی برای تغییر حکومت آنها ادامه داد: اوباما در بخشی از سخنان خود عنوان می کند با روش تغییر در شیوه تفکر مردم شوروی امپراطوری شوروی سقوط کرد در نتیجه تعامل برای تغییر نگرش ساختار و حکومت هاست به معنی آنکه تغییر تاکتیک برای تحقق اهداف.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران سخنان خود را با طرح این سوال ادامه داد که چرا آمریکایی ها به دنبال رویکرد تعامل هستند و در پاسخ عنوان کرد: دلیل اول از این قرار است که آنها گزینه نظامی را ناکارآمد دریافت کردند دلیل بعدی ناکارآمدی تحریم ها بود زیرا تحریم نتیجه معکوس در بر داشت.

 

به ادعای مقامات بلند پایه آمریکایی امروز ایران یکی از سه قدرت تاثیرگذار جهان محسوب می شود

 

حجت الاسلام سعیدی سومین دلیل را پیشگیری از فروپاشی سازمان تحریم دانست همچنین کاهش نفوذ و قدرت منطقه ای ایران را نیز یکی دیگر از دلایل آمریکایی ها برای دستیابی به رویکرد تعامل دانست و ادامه داد: یکی از شخصیت های سیاسی آمریکا عنوان می کند امروز قدرت های تاثیرگذار جهان آمریکا، چین، روسیه و ایران محسوب می شوند.

 

در حال تکمیل ...

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار