نقشه نظام سلطه در منطقه بر ایجاد اختلاف و نفوذ استوار شده است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن دوگانی نماینده مردم فسا در مجلس در جلسه علنی امروز با تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: بسیج از مظاهر حکمت الهی و تفکر ناب حضرت امام (ره) است که امام راحل آن را مدرسه عشق و معراج اندیشه پاک اسلامی و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی خواند که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن، اذان عشق سر داده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ۱۶ آذر روز دانشجو، عنوان کرد: جنبش دانشجویی در ایران همواره حرکتی آرمان‌خواه و مدافع انقلاب اسلامی بوده است.

عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس با اشاره به نقشه نظام سلطه در منطقه بر پایه ایجاد اختلاف و نفوذ، خاطرنشان کرد: وظیفه دانشجویان در این میان، پرهیز از سیاست‌زدگی و یا دلزدگی از سیاست است و دغدغه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر عدم توقف در روند رشد علمی کشور باید جدی گرفته شد و دانشگاه‌ها باید از حواشی دوری کنند.

دوگانی تاکید کرد: در این میان کاربردی کردن علم و تبدیل آن به ثروت یکی از اصول مهم اقتدارآفرین است، چرا که اقتدار علمی باعث اقتدار اقتصادی می‌شود.

وی در ادامه نطق خود با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در منطقه و در اروپا، گفت: شیاطین باید بدانند که اگر دست به پرورش داعش و امثال القاعده بزنند، از حوادثی مانند ۱۱ سپتامبر و حادثه پاریس در امان نخواهند بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به قرار داشتن مجلس در ماه‌های پایانی فعالیت خود، خاطرنشان کرد: مجلس در ماه‌های آینده چند لایحه مهم دولت را تعیین تکلیف کند که از جمله آنها لایحه دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه کشور است.

دوگانی همچنین بر لزوم توجه بیشتر به اقتصاد مقاومتی در سیاست‌های ابلاغی آن، سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، نقشه جامع علمی کشور و سندچشم انداز ۲۰ ساله در اداره کشور تاکید کرد.

 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار