بینش پژوهش در جامعه به فرهنگ تبدیل شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: چالش‎ها و مشکلات پیش‎روی حوزه پژوهش در هفته پژوهش باید بررسی شود تا سال به سال بر کیفیت پژوهش افزوده شود.

دکتر سعید محمدزاده در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با بیان اینکه نام گذاری 25 آذر به عنوان هفته پژوهش در کشور باعث شده که این هفته را کیفی‎سازی کنیم، اظهار کرد: در تحولات جوامع پیشرفته، پژوهش‎محوری یکی از اصول توسعه محسوب می‎شود.

وی با بیان اینکه نباید بدون پژوهش تصمیم‎گیری صورت گیرد، اضافه کرد: باید بینش پژوهش در جامعه به فرهنگ تبدیل شود که قبل از هر تصمیمی پژوهش صورت گیرد.

محمدزاده با اشاره به اینکه اگر جامعه را بسان بدن انسان تشبیه کنیم باید همه قطعات جامعه به مانند قطعات مختلف بدن ارتباط داشته تا حیات ایجاد شود در بخش پژوهش نیز باید همه بخش‌ها همگون باشند، افزود: آنچه که در حال حاضر پژوهش را تحت تأثیر قرار داده، ناهمگونی در بخش‎هاست و نیاز است بخش‎ها دارای بینش و فرهنگ پژوهش باشند.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب بسیاری از پیشرفت‎های کشور مدیون پژوهش‎محوری است چرا که با نبود پژوهش امروز به عنوان قدرت منطقه مطرح نبودیم، تصریح کرد: از سال 79 چهارمین هفته آذر ماه به عنوان هفته پژوهش در نظر گرفته شد تا علاوه بر تجلیل، پژوهشگران برتر نیز شناسایی شوند همچنین چالش‎هایی که پیش روی پژوهش و فناوری است برطرف و سطح پژوهش و فناوری در کشور ارتقا یابد.

این مسؤول اضافه کرد: از سال 84 هفته پژوهش به هفته پژوهش و فناوری نامگذاری شد تا در این هفته نیز بتوان از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی که به دانشگاه کارآفرین معروف است و مهارت را برای دانشجویان به ارمغان می‎آورد تجلیل شود.

محمدزاده گفت: یکی از سیاست‎های دانشگاه علمی کاربردی این است که دانشجویان با فن و مهارت و تکنیک بتوانند پژوهش‎ها را کاربردی و فناوری کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان یکی از اهداف هفته پژوهش را معرفی چهره‎های برتر پژوهش اعلام و اظهار کرد: در این هفته دستگاه‎هایی که در بحث پژوهش فعالیت خوبی داشته به عنوان برتر انتخاب و معرفی می‎شوند. همچنین چالش‎ها و مشکلاتی که پیش‎روی حوزه پژوهش و فناوری در استان وجود دارد مورد نقد و بررسی و چاره‎جویی قرار می‎گیرد تا سال به سال بر کیفیت پژوهش افزوده شود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار