آلبومی که یک‌شبه 300 هزار نسخه فروخت

آلبوم «25» اَدِل - خواننده انگلیسی - در نخستین شب انتشار، 300 هزار نسخه فروخت و جزو معدود کارهای موسیقی در انگلستان شد که به چنین رکودی دست پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با فروش 300 هزار نسخه‌ای آلبوم «25»، این محصول موسیقایی در رتبه سوم پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی تاریخ انگلستان در مدت یک شب قرار گرفت.

اگر این استقبال چشمگیر ادامه پیدا کند «ادل» رکورد فروش یک هفته اول انتشار یک آلبوم موسیقی را به نام خود ثبت خواهد کرد. تا کنون فقط دو آلبوم توانسته‌اند در مدت یک هفته به فروش بیش از 500 هزار نسخه دست پیدا کنند.

اکنون رتبه نخست در اختیار «الان اینجا باش» اثری از گروه «اوسیس» با 424 هزار جلد فروش است. در این رده‌بندی، «پیشرفت» کاری از گروه «Take That» با فروش 217 هزار و 500 نسخه‌ای پس از ‌آلبوم جدید «ادل» قرار گرفته است.

ادل

به گزارش بی‌بی‌سی‌، این آمار در حالی ثبت شده که «ادل» انتشار رایگان آلبوم جدیدش را به‌صورت آنلاین ممنوع اعلام کرده است. با این حال، دو آلبوم «21» و «19» و تک‌ترانه «سلام» این خواننده 27 ساله همچنان در فضای مجازی برای علاقه‌مندانش در دسترس است.

تک‌آهنگ «سلام، صدامو می‌شنوی» از آلبوم «25» با ثبت 27.7 میلیون بار دیده شدن در طول 24 ساعت نخست، رکورد پربازدیدترین موزیک‌ویدئو را از آن خود کرد. این قطعه در مدت سه روز، 160 هزار نسخه فروخت و 156 هزار بار در انگلستان و 450 هزار بار در آمریکا دانلود شد.

«ادل» خواننده انگلیسی است که با انتشار دومین آلبوم استودیویی‌اش با نام «21» در سال ۲۰۱۱ به اوج شهرت رسید. این آلبوم حدود ۳۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت و رکورد طولانی‌ترین مدت صدرنشینی در جدول پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی در انگلستان را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کرد.

این خواننده جوان علاوه بر کسب 10 جایزه «گرمی»، موفق به کسب جایزه «گلدن گلوب» و جایزه اسکار برای ترانه فیلم «اسکای‌فال» (جیمزباند) نیز شده و تخمین زده می‌شود که حدود ۴۰ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش و بیش از ۵۰ میلیون نسخه از تک‌آهنگ‌هایش در سراسر جهان فروخته شده باشد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار