مطالعه ناکافی فرد را به ضعف بیان دچار می‌کند

نداشتن اطلاعات و مطالعه کافی می‌تواند در ضعف بیان نویسنده تاثیر بگذارد.

منیژه آرمین نویسنده در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به دلایل ضعف بیان نویسنده گفت: نداشتن اطلاعات و مطالعه کافی می‌تواند در ضعف بیان نویسنده تاثیر بگذارد. نداشتن استعداد نویسندگی نیز می‌تواند در این امر موثر واقع شود.

وی افزود: نویسندگی یک هنر است؛ همه چیز را نمی‌توان در این باره به فرد آموزش داد. هر سال دانشکده‌های ادبیات فارغ‌التحصیل‌های زیادی در این رشته دارند اما در بین آنها تعداد اندکی به نویسندگی روی می‌آورند.

این نویسنده با اشاره به تاثیر استعداد نویسندگی تصریح کرد: فرد برای نویسندگی باید جوشش درونی داشته باشد. فردی که این مسئله در وی دیده می‌شود، به دنبال مطالعه در زمینه نویسندگی می‌رود. این دو با یکدیگر به نویسنده کمک می‌کند تا بتواند ضعف بیان نداشته باشد و به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار کند.

آرمین ادامه داد: گاهی ارتباط برقرار نکردن مخاطب با یک رمان به دلیل آن است که نویسنده آن بیان ضعیفی دارد. گاهی نیز این مسئله به دلیل اطلاعات اندک نویسنده به وجود می‌آید.

وی با اشاره به آنکه نگارش و مطالعه کتاب دو قطب هستند، اظهار داشت: گاهی اوقات این خواننده یک رمان است که نمی‌تواند با کتاب ارتباط برقرار کند. هیچ کتابی وجود ندارد که توانایی ارتباط با مخاطب را داشته باشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید. 

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار