رستگار: با اختیار مجمع میراسماعیلی را برکنار کردم/ با وزیر ورزش جلسه می‌گذارم

رییس فدراسیون جودو با بیان اینکه عزل میراسماعیلی بر اساس تصمیم هیات رییسه و تفویض اختیار مجمع بوده است، گفت: در اولین فرصت با وزیر ورزش جلسه‌ای در این باره خواهم داشت تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

محمدعلی رستگار در گفت‌وگو با ایسنا درباره اظهارات آرش میراسماعیلی مبنی بر اینکه با دستور مسئولان وزارت ورزش او همچنان نایب رییس فدراسیون جودو است، اظهار کرد: در ابتدا باید بگویم اتفاقاتی که افتاده به علت شیطنت مطبوعات بوده است. صحبت من در تلویزیون انجام شده و همان طور که گفتم با توجه به شرایطی که به وجود آمد بنا بر تصمیم هیات رییسه و با توجه به اینکه مجمع فدراسیون انتصاب نایب رییس و دبیر فدراسیون را به من تفویض کرده، در این باره اقدام کرده‌ام. موافقت یا مخالفت وزیر ورزش و جوانان با برکناری میراسماعیلی را کاملا تکذیب می‌کنم.

رییس فدراسیون جودو افزود: در خصوص اینکه برخی این ادعا را مطرح کرده‌اند که انتصاب هدایت‌پور به عنوان نایب رئیس بعد از بیانیه وزارت ورزش بوده باید بگویم این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم کما اینکه تاریخ انتشار خبر عزل میراسماعیلی و انتصاب هدایت‌پور در سایت فدراسیون جودو کاملا مشخص است و نشان می‌دهد زمان آن قبل از بیانیه وزارت ورزش بوده است و اینکه شایعه شد در تاریخ انتشار خبر دست برده شده، کذب محض است.

وی با بیان اینکه همواره سعی کرده از آرش میراسماعیلی حمایت کند، خاطرنشان کرد:‌ من بیشترین حمایت را از او داشتم و با توجه به اینکه او علاقه شدیدی به رشد در امور مدیریتی دارد کمک کردم که به او مسئولیت‌هایی را واگذار کنم و فضا را برای رشد او مهیا کنم. البته او در خیلی از موارد هم اشتباهات بزرگی مرتکب شد اما با این وجود من همواره از او حمایت کردم. مثل سال 2012 که او پیشنهاد رشوه داد و محرومیت سنگینی برای او در نظر گرفتند اما من و همکارانم محرومیت او را کاهش دادیم تا به چهره قهرمانی او خدشه‌ای وارد نشود یا درگیری‌اش در تایلند که نگذاشتیم رسانه‌ای شود. یا درهمین محرومیت اخیر که با 5 سال محرومیت از سوی فدراسیون جهانی کوراش مواجه شده قطعا کمک خواهیم کرد تا این محرومیت کاهش یابد. حتی این حمایت‌ها در بسیاری از موارد با انتقاد اهالی جودو روبه‌رو شد و خیلی‌ها گفتند بیش از حد به او بها داده‌ای.

رستگار با تاکید بر اینکه برکناری میراسماعیلی با تصمیم هیات رییسه و تفویض اختیار مجمع به رییس فدراسیون و همچنین خواست اهالی جودو صورت گرفته است افزود: ما به خاطر اینکه شان او حفظ شود اقدام به برکناری‌اش کردیم و این کار کاملا قانونی بوده است اما برخی با شیطنت القا کردند که این تصمیم در مقابل بیانیه وزارت ورزش بوده که کاملا غلط است و من اعلام می‌کنم هیچ نقل قولی از سوی وزیر ورزش در این باره بر زبان نیاوردم که او موافق یا مخالف برکناری میراسماعیلی بوده است.

وی در واکنش به این سوال که میراسماعیلی مدعی شده دیروز در فدراسیون جودو حاضر شده و با دستور مسئولان وزارت ورزش کماکان نایب رییس فدراسیون است گفت: ان‌شاءالله به محض برطرف شدن کسالت دکتر گودرزی با او در این باره جلسه‌ای برگزار خواهم کرد و آنچه را که به صلاح جامعه جودو باشد، انجام خواهیم داد. اما مطمئن باشید این موضوع اصلا شخصی نیست و بنده به عنوان رییس فدراسیون همواره بیشترین حمایت را از میراسماعیلی داشته‌ام. ان‌شاءالله آنچه به نفع جامعه جودو است انجام خواهد شد.

رستگار در پایان در مورد این که چه کسی در حال حاضر نایب رئیس فدراسیون است، حاضر به پاسخگویی نشد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار