اسلحه شکاری قاچاق در روستای سفلی زنجان کشف شد

زعفر افشاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقتی ماموران پس از هماهنگی لازم با مقامات قضائی و اخذ مجوز بازدید از منزل این شکارچی غیرمجاز به منظور کشف و ضبط اسلحه شکاری قاچاق پای به این خانه روستایی گذاشتند که یکی از دختران خانواده اسلحه را زیر چادر قرار داده و به قصد پنهان کردن سلاح به خارج از منزل رفت.
وی اظهارکرد: چند تن از ماموران که دربیرون از خانه بودند با مشاهده این دختر به او مشکوک شده و در نهایت اسلحه شکاری ته پر تک لول کالیبر 12 به همراه چهار تیر فشنگ ساچمه را از وی کشف کردند.
افشاری افزود: جای تاسف این است که در لوله این اسلحه کشف شده یک تیر فشنگ قرار داشت که ممکن بود با یک اشتباه کوچک، فشنگ شلیک شده و ناخواسته حادثه تلخ و ناگواری را برای این دختر و یا دیگران رقم بزند.
وی تصریح کرد: فرزند پسر این خانواده روستایی هر از چند گاهی با این اسلحه شکاری قاچاق به صورت غیرمجاز دست به شکار پرندگان ازجمله کبک، کبوتر چاهی و فاخته می کرد و هنگامی که ماموران یگان حفاظت اداره کل محیط زیست برای دستگیری وی به منطقه شکار می رفتند از طریق دوستان خود از حضور ماموران مطلع و از محل متواری می شد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: روستای آزاد سفلی جزو روستاهای شهرستان زنجان است و این فرد متخلف از سوی ماموران یگان حفاظت این اداره کل و همکاری پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی استان زنجان دستگیر شد که پرونده این متخلف به منظور رسیدگی حقوقی و اعمال قانون به مراجع قضایی استان تحویل خواهد شد.
597/6085/1352

انتهای پیام /*

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار