فرضیه ربایش رکن‌آبادی قوی‌ترین فرضیه است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی در حاشیه صحن علنی در جمع خبرنگاران با اشاره به کمیته رصد و نظارت بر برجام اظهار داشت: در جلسه قبل کمیسیون امنیت ملی مصوب شد که هیئت رئیسه کمیسیون مسئولیت این کار را برعهده داشته باشد و ما نیز فردا صبح در جلسه هیئت رئیسه ساز و کار این موضوع را تعریف خواهیم کرد تا کار نظارتمان عملا شروع شود.

 

بروجردی خاطر نشان کرد: در حقیقت تدبیر در نظارت بر اجرای برجام از سوی کمیسیون امنیت ملی به هیئت رئیسه کمیسیون واگذار شد.

 

وی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون اینکه برخی خبرها حاکی از پیدا شدن رکن آبادی سفیر از مفقود شدگان منا دارد خاطر نشان کرد: این خبر آنقدر مهم است که اگر چنین چیزی باشد سازمان حج آن را رسما اعلام کند.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: من هنوز خبر دقیقی مبنی براینکه چیزی درباره ایشان به اثبات رسیده باشد دریافت نکرده ام.

 

بروجردی در ارتباط با تقویت یا تضعیف خبر ربایش رکن آبادی تاکید کرد: با توجه به اینکه تعداد افراد دفن شده معدود بوده و طرف مقابل مدعی است از همه این اجساد تست DNA گرفته و با توجه به این که خانواده رکن آبادی به عربستان رفته اند اگر آن ها (طرف مقابل) بتواند ثابت کند که تعیین تکلیف می شود و گرنه فرضیه ربایش همچنان قوی ترین فرضیه باقی می ماند.

 

وی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به تهران یادآور شد: هم اجلاس اپک گازی و هم دیدار پوتین با مقام معظم رهبری برای ما دارای اهمیت است.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: تصمیماتی که از مدت ها پیش رهبران دو کشور اتخاذ کردند تا فصل جدیدی از روابط دو جانبه داشته باشیم برای ما حائز اهمیت است چرا که موجب شده بسیاری از گره ها باز شود که از جمله آن می تواند به قرارداد S300 و نیز همکاری های منطقه ای که نمونه بارز آن در سوریه اتفاق افتاد و بسیار هم تاثیر گذار بود و توانست وضعیت صحنه را به میزان قابل ملاحظه ای تغییر دهد اشاره کرد.

 

بروجردی در پایان خاطر نشان کرد: به نظر من منحنی روابط دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه همچنان سیر صعودی خود را ادامه خواهد داد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار