اعلام آمادگی 8 کشور برای حضور در مسابقات شنای بانوان کشورهای اسلامی

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو می‎گوید شنا ورزشی است که به برنامه راهبردی و استراتژیک نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، محسن رضوانی در مجمع انتخابات هیأت شنا، شیرجه و واترپلوی لرستان، بیان کرد: خوشبختانه مجمع یک رقابت کاملاً سالم بود و به جرأت می‎گویم یکی از سالم‎ترین انتخاباتی بود که من حضور داشتم.

وی ادامه داد: شنا در لرستان فراز و نشیب‎های زیادی داشته است و باید کاری کنیم این هیأت موفق شود.

رضوانی با بیان اینکه به عنوان عضو کوچکی از جامعه شنا آرزو دارم که این رشته در لرستان مثل کشتی، جودو و... موفق شود، اضافه کرد: هیأت لرستان دفتر ندارد و انتظار داریم مدیرکل ورزش و جوانان لرستان استخری در اختیار هیأت بگذارد و دفتر هیأت نیز در آنجا مستقر شود.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو تأکید کرد: توسعه شنا دو حُسن دارد؛ یکی اینکه سلامت جامعه با آن در ارتباط است و امیدوارم با ارزان کردن این ورزش آن را بسط دهیم و دوم در رشته شنا یک ورزشکار می‎تواند در المپیک یا بازی‎های آسیایی اندازه یک کشور مدال کسب کند.

وی اظهار کرد: شنا ورزشی است که به برنامه راهبردی و استراتژیک نیاز دارد و بحث آموزش در این رشته خیلی مهم است.

رئیس فدراسیون شنا در ادامه از برگزاری پیکارهای شنا کشورهای اسلامی در سال 94 به میزبانی کشورمان حبر داد و افزود: برای حضور در این پیکارها 8 کشور را دعوت کرده‎ایم و چون نمی‎توانیم بانوان ورزشکارمان را در این رشته به خارج از کشور بفرستیم درخواست میزبانی دادیم و با آن موافقت شد.

رضوانی با بیان اینکه حاضریم لرستان را به عنوان پایگاه شنای همگانی انتخاب کنیم، اضافه کرد: لرستان و به ویژه شهرستان خرم‎آباد چون سابقه میزبانی لیگ دسته اول واترپلو را دارد، می‎تواند میزبانی رقابت‎های کشوری را عهده‎دار شود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار